У справі Кирила Тлявова завершились судові дебати. 25 травня суд оголосить вирок

У справі Кирила Тлявова завершились судові дебати. 25 травня суд оголосить вирок

Ексклюзивно
Судові дебати у справі про вбивство Кирила Тлявова
Суд у справі про вбивство Кирила Тлявова. Фото: Суспільне / Нікіта Галка

8 травня, у справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова завершилися дводенні судові дебати. Адвокати попросили звільнити обвинувачених від покарання, самим підсудним надали "останнє слово". Суд пішов до нарадчої кімнати – 25 травня у справі, яку розглядають майже 4 роки, оголосять вирок.

Про це із зали суду повідомляє кореспондент Суспільного.

Під час дебатів всі п'ятеро захисників наполягали, що вина їхніх обвинувачених недоведена, а слідство та прокурори припустилися багатьох помилок.

Понад дві години адвокат обвинуваченого у вбивстві з необережності Івана Приходька, Віктор Чевгуз переконував суд у нібито незаконних запобіжних заходах, кваліфікації справи, "підкинутих доказах" та порушеннях під час слідчих експериментів. Також Чевгуз вказав на суперечності двох експертиз і зникнення 8-ми патронів, знайдених в будинку Приходька – через патрони понад 2 роки у ДБР відкрито провадження.

"Слідчі та прокурори, за 4 роки так і не змогли довести ані здійснення саме Приходьком фатального пострілу, ані інших фактів скоєння ним злочину. Прошу суд виправдати Івана Приходька з підстав недоведення його вини", — зазначив Чевгуз.

Захисники Дмитра Кривошея, Володимира Петровця та неповнолітнього на момент злочину сина Петровця, також попросили суд виправдати тих за "відсутністю у їхніх діях складу злочину". Кривошея та Петровця-молодшого обвинувачують у хуліганстві та незаконному поводженню зі зброєю.

Як вважає слідство, саме Володимиру Петровцю належала незареєстрована зброя та набої, які той надав для стрільби.

Після дебатів обвинуваченим надали "останнє слово". Іван Приходько, якому слідство інкримінує вбивство, свою вину спростував:

“Я готовий відповідати за свої вчинки. Приношу свої щирі співчуття родині, це велика втрата. Коли це трапилося (поранення Кирила - ред.), ми за власний кошт викликали реанімобіль із Києва, давали гроші на поховання. Це не є пом’якшувальною обставиною? І якщо позаду мене сидять мужики, а не ганчірки (киває на Дмитра Кривошея та Володимира Петровця - ред.), то вони мають відповісти за свої дії. Я дуже сподіваюся на справедливий вирок", – сказав Іван Приходько.

У справі Кирила Тлявова завершились судові дебати. 25 травня суд оголосить вирок
Обвинувачений у вбивстві Кирила Тлявова Іван Приходько. Фото: Суспільне/Нікіта Галка

"Я відверто співчуваю рідним загиблого Кирила. Я не знаю хто власник зброї з якої поранили Кирила. Мені невідомо хто залишив рушницю та набої поруч з моїм будинком. Я не вважаю, що робив щось протизаконне і маю відсидіти у в’язниці 6 років", – сказав Володимир Петровець.

У справі Кирила Тлявова завершились судові дебати. 25 травня суд оголосить вирок
Обвинувачений Володимир Петровець на суді. Фото: Суспільне/Нікіта Галка

Про виправдання у суду попросили інші обвинуваченні. Право останньої репліки надали бабусі Кирила:

"За чотири роки я не побачила ані розкаяння, ані визнання вини. З того, що я почула – ніхто не винний, ніхто нічого не робив, всі святі ангели. Але ангел (загиблий Кирило Тлявов – ред.) згнив за чотири роки в землі. Я прошу суд справедливого покарання",– сказала Олександра Тлявова.

У справі Кирила Тлявова завершились судові дебати. 25 травня суд оголосить вирок
Бабуся Кирила Олександра Тлявова на суді. Фото: Суспільне/Нікіта Галка

Суд відправився до нарадчої кімнати. Вирок у справі мають оголосити 25 травня.

2 травня розпочалися судові дебати у справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова. Прокурори обґрунтували покарання та пояснили, як встановили особу стрільця. Представники родини вимагали жорсткішого покарання та просили компенсацію в 15 млн гривень.

Що відомо про загибель хлопчика Кирила Тлявова

31 травня 2019 року четверо людей, серед яких двоє поліцейських, відпочивали та вживали алкоголь на подвір’ї приватного сектору у Переяславі-Хмельницькому на Київщині. Під час відпочинку чоловіки домовилися постріляти по металевих банках із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що куля влучила у хлопчика, що був у сусідньому дворі. 3 червня п’ятирічний Кирило Тлявов помер у лікарні.

За підозрою у вбивстві затримали двох поліцейських: Івана Приходька та Володимира Петровця. Після смерті дитини справу перекваліфікували на умисне вбивство. Поліцейських арештували на 2 місяці без права внесення застави. Вони не визнали своєї провини й відмовились від співпраці зі слідчими.

У липні слідство оголосило підозру ще двом громадянам, один із яких — неповнолітній. 5 листопада директор ДБР Роман Труба заявив, що слідчі з’ясували обставини, за яких було вбито 5-річного Кирила Тлявова. Винуватцям оголошено про підозри.

За його словами, інспектору поліції Іванові Приходьку оголошено підозру у вбивстві, вчиненому через необережність.

23 грудня 2020 року обвинувальний акт щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова направили до суду. Справу розслідують за статтями "хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї" і "вбивство через необережність".

На початок