Президент Узбекистану оголосив дострокові президентські вибори. Навіщо це йому потрібно

Президент Узбекистану оголосив дострокові президентські вибори. Навіщо це йому потрібно

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв
Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв, травень 2023 року. Фото: АР

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв оголосив дострокові президентські вибори, які мають відбутися у липні 2023 року. Про це інформує “Радио Озодлик” (Радіо Свобода в Узбекистані).

“Дострокові вибори президента Республіки Узбекистан призначити на 9 липня 2023 року. Цей указ надіслати до Центральної виборчої комісії Республіки Узбекистан”, — йдеться у відповідному указі президента.

Таким чином Мірзійоєв відмовляється від трьох з половиною років, які залишилися йому на посаді глави Узбекистану.

Водночас дострокові президентські вибори дадуть змогу Шавкату Мірзійоєву залишитися при владі до 2037 року, відзначає “Радио Озодлик”.

Раніше в Узбекистані на референдумі 30 квітня більш ніж 90 відсотками голосів схвалили нову редакцію Конституції. Вона змінила термін і повноваження президента. Термін повноважень президента було збільшено з 5 до 7 років. Крім того, президентські терміни нинішнього президента Мірзійоєва “обнулилися”. Це дало йому можливість ще двічі обиратися на посаду президента. Повноваження президента також розширилися.

Спостерігачі від самого початку виходили з того, що основною метою референдуму було продовження президентського терміну Мірзійоєва.

Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка спостерігала за референдумом, тоді заявила, що процес голосування був добре організований, однак була відсутня політична конкуренція.

На початок