Стефанчук: Законопроект про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом Рада розгляне найближчим часом

Стефанчук: Законопроект про встановлення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом Рада розгляне найближчим часом

Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук
Спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук. Фото: Facebook

Парламент на найближчому пленарному засіданні розгляне президентський законопроект про встановлення в Україні 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Про це спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук написав у Facebook.

За його словами, президент Володимир Зеленський зареєстрував у ВР як невідкладний проект закону "Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", який вносить зміни до чинного законодавства.

"Замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановити в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щорічно 8-го травня. Внесений президентом України проект закону буде мати місце на найближчому пленарному засіданні", – йдеться у дописі голови Верховної ради.

Стефанчук підкреслив, що відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8 травня — це європейська традиція.

"Україна з 2015 року відзначає цей день разом із цивілізованим світом. А 9 травня – це День Європи, нашого спільного дому. І саме до Об’єднаної Європи ми неодмінно повернемося вже найближчого часу", – наголосив Стефанчук.

Відповідний законопроект №9278 зареєстровано у Верховній раді.

8 травня на сайті президента оприлюднили укази, згідно з якими 8 травня в Україні буде відзначатися День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років, а 9 травня Україна відзначатиме День Європи.

На початок