"Хоча б на їжу та попити". Десять тонн питної води привезли волонтери у селище на Донеччині

"Хоча б на їжу та попити". Десять тонн питної води привезли волонтери у селище на Донеччині

"Хоча б на їжу та попити". Десять тонн питної води привезли волонтери у селище на Донеччині
Фото: Суспільне Донбас

Жителі селища Бересток Іллінівської громади, що на Донеччині, понад рік живуть без централізованого водопостачання. Через бойові дії тут було зруйновано водогін. Воду місцевим привозять двічі на тиждень.

У селищі Бересток, яке розташоване за вісім кілометрів від Костянтинівки, нині проживає 350 людей, розповідає селищна депутатка Наталія.

"Як почалася військова агресія з боку Росії, поцілили в нашу водокачку, і з травня 2022 року ми залишилися без централізованого водопостачання. З того часу нам за графіком привозять воду, і люди користуються цією питною водою", — розповіла вона.

У центрі села Бересток двічі на тиждень збираються люди із каністрами та пластиковою тарою. Воду в село привозять рятувальники або волонтери.

80-річна Марія прийшла із двома п'ятилітровими пляшками. Каже, до дому — триста метрів, більше не донесе.

"Зазвичай, тут людей —повна черга. І помитися, і попрати треба. Я два рази сходжу і вже втомилась", — розповідає жителька Марія.

"Хоча б на їжу, попити та помитись", — каже Володимир, що по воду приїхав велосипедом. Для перевезення тари чоловік на багажнику закріпив дерев'яний ящик.

За словами депутатки, коли відновлять централізоване водопостачання, невідомо:

"Щоб прорити якісь свердловини, колодязі, у нас дуже неправильний рельєф, дуже високе місце розташування, ми намагалися рити самі, тридцять метрів – води немає".

"Хоча б на їжу, попити та помитись". Десять тонн питної води привезли волонтери у Бересток на Донеччині
Десять тонн питної води привезли волонтери у Бересток на Донеччині. Фото: Суспільне Донбас

Двічі на тиждень благодійники привозять до Берестка питну воду, яку в центрі селища заливають у резервуари.

"Два рази на тиждень ми здійснюємо доставку питної води, в Бересток саме 10 тонн. Гуманітарна допомога населенню Костянтинівської громади надається завдяки фінансовій підтримці гуманітарного фонду "Для України", — розповіла координаторка благодійного фонду "New way" Катерина Сибаєва.

За словами Катерини, представники благодійного фонду підвозять питну воду в усі населені пункти Іллінівської громади, які залишились без централізованого водопостачання.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок