На Полтавщині демонтували погруддя комуністичній диверсантці Ленізі Бугорській

На Полтавщині демонтували погруддя комуністичній диверсантці Ленізі Бугорській

На Полтавщині демонтували погруддя комуністичній диверсантці Ленізі Бугорській
Фото Українського інституту нацпам’яті, колаж Суспільного

Погруддя Ленізі Бугорській прибрали у селищі Чорнухи Лубенського району на Полтавщині. Про це Суспільному повідомив регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

Поблизу ліцею імені Григорія Сковороди у Чорнухах було розташоване погруддя Ленізі Бугорській. Його за рішенням сесії селищної ради демонтували працівники місцевого комунального підприємства.

На території цього підприємства погруддя і перебуває. Із селищним головою я спілкувався, і ми узгодили питання щодо переміщення його до "Парку радянського періоду" у Путивлі, розповів регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.
На Полтавщині демонтували погруддя комуністичній диверсантці Ленізі Бугорській
Ліцей у Чорнухах, де було розташоване погруддя Ленізи Бугорської. Фото Українського інституту нацпам’яті

За словами Олега Пустовгара, Леніза Бугорська була комуністичною диверсанткою. Проживала у Чорнухах, але була уродженкою Курська.

У жовтні 1941-го року була завербована НКВС УРСР і 23 квітня 1943-го року у складі оперативної групи "Прапор" сталінське НКВС відправило її до західної України з агентурною метою укоренитися в підпілля Української повстанської армії і Організації українських націоналістів, які вели боротьбу за незалежність України проти окупантів усіх мастей – гітлерівців та енкаведистів й сталіністів з армії СРСР.

За словами Олега Пустовгара, Бугорську викрила й стратила Служба безпеки ОУН 1944-го року.

Крім того, 2022-го з фасаду Чорнухинської школи прибрали меморіальну дошку Бугорській, а цього року демонтували пам’ятник. Також перейменували вулицю, яка була названа на її честь.

Зараз громадські активісти вивчають питання, хочуть звертатися до селищної ради, щоб той постамент не пустував, а все ж був бюст Сковороди, бо усе ж ліцей називається на його честь.

Що відомо

  • Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" Верховна Рада ухвалила у квітні 2015-го року.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок