Курс валют: що на нього впливатиме та чи будуть коливання у травні-червні. Пояснює експертка

Курс валют: що на нього впливатиме та чи будуть коливання у травні-червні. Пояснює експертка

Курс валют: що на нього впливатиме та чи будуть коливання у травні-червні. Пояснює експертка
Фото ілюстративне: Суспільне Рівне

Весняна посівна сприяла зміцненню гривні у 2023 році, вважає голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова. У марафоні Суспільне. Спротив 8 травня вона розповіла, яким буде курс іноземних валют найближчі кілька місяців, коли очікувати незначні коливання та про співпрацю з МВФ.

Про курс валют

"До кінця року курс прогнозувати важко. Ми, як банківська система, кожен ранок починаємо з новин з фронту, які впливають на банківську систему.

Найближчим часом діапазон курсу гривня-долар, за нашими прогнозами, буде на рівні 38-40 гривень за долар, за євро — 40-42 гривні. Те, що ми бачимо зараз — наслідки посівної компанії, оскільки аграрії продають валюти не тоді, коли вигідно, а тоді, коли треба. Повернення оподаткування пального призведе до більш інтенсивного імпорту в Україну за так званими старими цінами, а це активізує, в тому числі й попит на іноземну валюту у травні-червні. Тоді ми будемо очікувати незначні коливання курсу.

В нас у Нацбанку золото-валютні резерви сягнули 11-річного максимуму — майже 36 мільярдів. Це покриває майже п'ять місяців критичного імпорту, тобто, гроші на те, щоб виходити на міжбанк і отримати курсовий коридор за долар на міжбанку в межах 36,56, — 36,93 — все це разом позитивно впливає на стабільність курсу долара в Україні", — розповіла Олена Коробкова.

Співпраця з МВФ: що це дає

"Співпраця з міжнародним валютним фондом — це головний показник того, що з Україною можливо співпрацювати. І воно автоматично відкриває двері для багатьох інвесторів.

В 2022 році Україна отримала 2,7 мільярда доларів, 2,4 з яких ми витратили на те, щоб обслуговувати погашення наших попередніх позик перед МВФ. Зараз Україна підписала програму з МВФ на 15,6 мільярда доларів. На початку квітня ми вже отримали 2,7 мільярда доларів. З цієї суми 900 мільйонів ми витратили на погашення наших попередніх боргів. Тобто в нас до кінця цього року є можливість отримати загальну суму у 4,5 мільярди. З цієї суми 2,6 мільярда нам треба буде витратити на попередні позики обслуговування", — додала Олена Коробкова.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок