1000 гривень за анестезію, яка мала бути безкоштовною: що кажуть в НСЗУ та в Чернігівській міській лікарні №2

1000 гривень за анестезію, яка мала бути безкоштовною: що кажуть в НСЗУ та в Чернігівській міській лікарні №2

1000 гривень за анестезію, яка мала бути безкоштовною: що кажуть в НСЗУ та в Чернігівській міській лікарні №2
ФОТО: Суспільне Чернігів

Заплатив готівкою за анестезію, яка, як з'ясувалося, має оплачуватись за рахунок державних медичних гарантій. Такий інцидент стався у Чернігівській міській лікарні №2 з чернігівцем Олександром Гашпаром. Чоловік звернувся з відповідною скаргою до Національної служби здоров'я України (далі НСЗУ, ред.), а також до обласної прокуратури.

Зі слів Олександра, він вже давно має хворобу нирок. Для того, щоб потрапити до реєстру реципієнтів (черги на пересадку нирки, — ред.), він від інституту Шалімова отримав лист, в якому зазначалися всі процедури, які він має пройти. Серед цих процедур є ендоскопія та колоноскопія, каже Гашпар. Він отримав електронне направлення на проходження цих процедур та записався у лист очікування в Чернігівській міській лікарні №2 в ендоскопічний кабінет.

"Лікар, який записував мене, попередив, що процедура доволі болісна і її можна зробити під наркозом. Але це буде платно і коштуватиме 1000 гривень. Також він сказав, що я маю подумати та, якщо вирішу, що буду робити наркоз, то маю попередити заздалегідь — зателефонувати в кабінет, щоб вони з анестезіологом підготувалися".

Олександр вирішив, що буде робити процедуру під наркозом і вважав, що ця тисяча гривень є офіційною платою за медичну послугу, яку надає лікарня, та яка не покривається за рахунок медичних гарантій.

"22 березня мені зробили цю процедуру. Потім лікар прямо в кабінеті сказав, щоб я сплатив за неї. Я прямо там готівкою віддав йому 1000 гривень. В обмін мені нічого не дали, жодного папірця або документу про те, що ці кошти він від мене отримав. У зв'язку з чим я і звернувся до НСЗУ з проханням надати оцінку цьому факту і написати відповідь, чи це є законним — це стягування коштів і чи не покривається воно за рахунок медичних гарантій".

26 квітня, розповідає Олександр, він отримав відповідь від НСЗУ, де було вказано, що з Чернігівською міською лікарнею №2 укладений договір, в який, в тому числі входить процедура колоноскопії, яка включає в себе місцеву або загальну анестезію.

"Тобто, анестезія, яку роблять під час процедури, покривається за рахунок державних медичних гарантій. Натомість лікарі готівкою в кабінеті майже з усіх пацієнтів (адже переді мною робили люди, після мене робили, і вони всі це робили з наркозом) беруть по 1000 гривень ".

Гашпар скарга 2 лікарня
Відповідь, яку отримав Олександр Гашпар від НСЗУ. ФОТО: Олександр Гашпар

Також в офіційному листі від НСЗУ йшлося, що заклад має повернути пацієнту 1000 гривень за сплачену ним медичну послугу власним коштом.

Гашпар скарга 2 лікарня
Відповідь, яку отримав Олександр Гашпар від НСЗУ. ФОТО: Олександр Гашпар

Станом на зараз з Олександром з лікарні офіційно ніхто не зв'язувався.

Додатково він ще направив листа й до прокуратури, тому що в діях лікарів вбачає ознаки зловживання владою та незаконної діяльності в стінах комунального закладу охорони здоров'я. З прокуратури також досі відповіді не має, каже Гашпар.

"Однак, пару днів тому через одну знайому людину зі мною намагалися вирішити питання та пропонували грошову винагороду в обмін на те, щоб я забрав свої скарги. Пропонували більше грошей, ніж взяли у лікарні з мене. Я на це не погодився та сказав, що це навіть не обговорюється, тому ще це незаконна діяльність. З людей незаконно збирають гроші «кешем» (готівкою, — ред.). Йдеться про дуже великі суми. І якщо це тільки ендоскопічний кабінет, то масштаби цієї незаконної діяльності в лікарні просто вражають".

Як повідомила Суспільному директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна, на відповідь від закладу, куди вони направили лист з проханням надати пояснення щодо вищезазначеної ситуації, очікують протягом місяця. Водночас вони підтримують зв'язок із пацієнтом, від якого вони отримали скаргу. Він має розповісти, чи віддали йому гроші. Якщо цього не станеться, то НСЗУ направить документи до Нацполіції.

Медичний директор Чернігівської міської лікарні №2 Валерій Якунін, до якого Суспільне звернулося з коментарем щодо ситуації, відповів, що в медзакладі нині триває внутрішнє розслідування. Його результати мають надати НСЗУ до 16 травня. Тоді й буде відповідне рішення щодо лікаря, який, за словами Олександра Гашпара, взяв гроші. За словами Якуніна, лікаря не відстороняли від роботи, він продовжує працювати.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок