У Хмельницькому відзначили День пам'яті та примирення

У Хмельницькому відзначили День пам'яті та примирення

У Хмельницькому відзначили День пам'яті та примирення
Фото: Суспільне Хмельницький

Близько трьох десятків хмельничан прийшли сьогодні, восьмого травня, на військове кладовище Хмельницького в День пам’яті та примирення. Вони вшанували загиблих у Другій світовій війні, помолилися за них та згадали полеглих родичів і близьких.

Військовий у відставці, ветеран Афганської війни Мунір Садиков розповідає, що в 1941 році, коли гітлерівська армія напала на СРСР, йому був рік, тож про Другу світову знає тільки з розповідей.

"Про війну — це треба знати, бачити, тому що так розповідати, то не зрозуміють. Фронтовики не люблять розповідати. Ці спогади тривожать їхні душі", — сказав Мунір Садиков.

Зараз Муніру Садикову — 82 роки, він очолює Хмельницьку міську організацію ветеранів і каже, що в День пам’яті та примирення на військове кладовище за станом здоров’я не прийшли учасники бойових дій, яких в громаді залишилося трохи більше два з половиною десятки. За них, розповідає, віддати шану загиблим прийшли молодші покоління.

Хмельничани прийшли на військове кладовище, аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні. 08.05.2023 рік.
Хмельничани прийшли на військове кладовище, аби вшанувати загиблих у Другій світовій війні. 08.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Священники Православної церкви України відправили панахиду за загиблими в Другій світовій українцями та всіма, хто обороняв Хмельниччину.

Ростислав Троян працює в обласній раді ветеранів та цікавився, скільки солдат та офіцерів воювало та загинуло на Хмельниччині. Говорить, що на території нашої області загинуло 30 тисяч бійців.

"З Хмельниччини пішло 115 тисяч чоловіків в складі радянських збройних сил. Кожен другий не вернувся, визволяючи Хмельниччину. Хмельниччина була понад тисячу днів під окупацією, визволяли Хмельниччину понад три місяці трьома операціями", — сказав Ростислав Троян.

Священники ПЦУ відправили панахиду за загиблими в Другій світовій українцями. 08.05.2023 рік.
Священники ПЦУ відправили панахиду за загиблими в Другій світовій українцями. 08.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

70-тирічна хмельничанка Віра Багрій розповідає: її дідуся гітлерівці розстріляли, а могилу її дядька знайшли за багато десятиліть.

"У мене дідуся на ґанку розстріляли. Думали, що партизан й розстріляли. З дитиною маленькою стояв, дитині нічого, а дідуся вбили. Дядя мій в Польщі похований, знайшли через багато років його могилу", — говорить Віра.

З її слів, мати вважала своїм святом 9 травня, та сама Віра відтепер, каже, відзначатиме День визволення Європи від нацистів 8 травня.

Читайте також

  • У Хмельницькому навчали дітей виготовляти маки — символ Дня пам'яті та примирення

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок