"Зареєстрували 13 випадків хвороби Лайма". Коли парки у Чернівцях оброблятимуть від кліщів

"Зареєстрували 13 випадків хвороби Лайма". Коли парки у Чернівцях оброблятимуть від кліщів

"Зареєстрували 13 випадків хвороби Лайма". Коли парки у Чернівцях оброблятимуть від кліщів
Кліщ. Ілюстративне фото УНІАН

Від початку року у Чернівецькій області зареєстрували 13 випадків хвороби Лайма. Більшість людей, яких зареєстрували цьогоріч, кліщі вкусили восени минулого року.

Про це у коментарі Суспільного розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.

За його словами, особливістю хвороби Лайма є те, що ознаки щодо ураження внутрішніх органах, серця, мозку, шкіри, суглобів виникають на другій-третій стадіях хвороби.

"На першій стадії можуть з'являтися незначні ознаки — почервоніння, набряк невеличкий. Тому люди звернулись за медичною допомогою вже на другій-третій стадії: в період рецидивів, коли в процес були залучені суглоби, мозок, очі та шкіра", — каже Падурару.

За його словами, найбільше випадків зафіксували у Чернівцях – 11, також по одному у Путилі та Сокирянському районі. Торік за перші чотири місяці зареєстрували один випадок хвороби Лайма.

Що робити, якщо вкусив кліщ

  • Якщо знайшли кліщ на тілі, потрібно звернутися у травмпункт чи лікарню, щоб видалити кліща правильно та уникнути додаткового або зовнішнього інфікування. При самостійному видаленні кліща є ризик розчавити його. Якщо кліщ містить в собі збудники хвороби Лайма — борелії, потрібно, щоб вони не потрапили в організм.
  • Краще самостійно не видаляти кліща, але якщо так трапилось, слід уникнути розчавлення, не викручувати його руками, щоб не залишилось частинки тіла в рані. Після видалення обробити рану антисептиками та звернутись за меддопомогою, щоб встановити медичне спостереження. Треба щодня міряти температуру, слідкувати за станом здоров'я впродовж тижнів.
  • Інкубаційний період при цій хворобі може бути від трьох до 32 днів. Перша стадія іноді проходить в легкій формі, проявляється лише почервоніння шкіри, а через два-три місяці починаються болі в суглобах, знижується зір, починає боліти голова — з'являються рецидиви, які на другій-третій стадії призводять до важкої хвороби, людина потребує госпіталізації. Тому важливо вчасно звернутись за допомогою, каже Падурару.

Як уберегтися від укусів кліщів

Після кожної прогулянки слід оглядати й одяг, й тіло на наявність кліщів. Кліщ може перебувати на одязі декілька днів. Також може бути на тілі й продовжувати організм збудниками хвороби Лайма. Крім цього, кліщі переносять й інші інфекційні хвороби. Зазвичай кліщі перебувають на природі, у траві чи кущах на відстані 20 сантиметрів від поверхні землі й переповзають на одяг людини.

"Ми щороку реєструємо хворобу Лайма серед людей після укусів. За результати досліджень, кожен четвертий кліщ знятий з людини й досліджений в нашій лабораторій, був інфікований хворобою Лайма", — каже Падурару.

Коли у Чернівцях оброблятимуть парки від кліщів?

Парки "Жовтневий" та імені Шевченка планують обробляти від кліщів, коли буде сприятлива погода, розповіла у коментарі Суспільному керівниця парків Марта Шумілова-Лисякова. Для цього кілька днів погода має бути на рівні +10 градусів тепла.

Що відомо

  • Бореліоз або хвороба Лайма — інфекційна хвороба, яку переносять кліщі. Більшість випадків бореліозу фіксують у період з травня до листопада. Зараження інфекцією малоймовірне, якщо витягнути кліща менше, ніж за 24 люди після укусу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок