Дует гітаристів з Тернополя виборов перемогу в двох конкурсах

Дует гітаристів з Тернополя виборов перемогу в двох конкурсах

Дует гітаристів з Тернополя виборов перемогу в двох конкурсах
Суспільне Тернопіль

Гітаристи Тарас Боднар та Олександр Моргун вибороли перемогу в двох конкурсах, які відбулися на обласному та всеукраїнському рівні. Хлопці навчаються у мистецькій школі Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької. Про це повідомила Суспільному викладачка школи Ірина Августин, яка займається з цим дуетом.

За її словами, юні гітаристи вибороли другу премію на Всеукраїнському патріотичному багатожанровому конкурсі "Мистецтво для Батьківщини".

"Цей конкурс відбувався онлайн у Києві. Ми підготували українську народну пісню "Ніч яка місячна". З цими учнями я працюю впродовж двох років. Працювати з ними цікаво. Вони мають різницю у віці, в загальноосвітній школі Тарас навчається у 8 класі, а Олександр – у 5-му. Музикою займаються однаково – впродовж двох років. Музичну композицію "Ніч яка місячна" грати в дуеті вчилися з початку другого семестру, фактично з січня 2023 року. Хлопці займаються двічі-тричі на тиждень. Конкурс відбувався у квітні. Організатори підбили підсумки й наприкінці минулого тижня ми отримали диплом за друге місце".

Олександр Моргун і Тарас Боднар, дует гітаристів
Дует гітаристів з Тернополя у складі Олександра Моргуна і Тараса Боднара. Суспільне Тернопіль

Тарас Боднар каже, вдома має піаніно, але цей музичний інструмент йому до душі не припав. Тому, коли батьки запропонували займатися музикою, він вибрав гітару. За словами Олександра Моргуна, гітару серед інших інструментів обрав, бо йому подобається її вигляд і звучання.

Диплом за друге місце у всеукраїнському конкурсі
Диплом за друге місце у всеукраїнському конкурсі "Мистецтво для Батьківщини". Суспільне Тернопіль

У всеукраїнському конкурсі "Мистецтво для Батьківщини" взяло участь понад 500 дітей. Про це повідомили його співзасновники Дмитро Мельник та Сергій Слєсаренко, які представляють громадську організацію "Динаміка успіху".

За словами Дмитра Мельника, цей конкурс відбувся вперше.

"Учасники були з різних куточків України від сходу до заходу. Вони представляли великі міста, а також містечка та села. Через війну зараз складно жити та творити, але викладачі, переборюючи все це, все одно займаються мистецтвом, чим психологічно допомагають своїм вихованцям, допомагають відволіктися від воєнних реалій".

Сергій Слєсаренко каже, українське мистецтво дивує своєю красою та витонченістю, а тепер це ще й своєрідний культурний фронт.

"Культура України потребує нових імен та розвитку, щоб процес світового культурного лідерства не зупинявся. Саме тому наша громадська організація започаткувала цей новий конкурс".

Тарас Боднар та Олександр Моргун, учні Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької
Тарас Боднар та Олександр Моргун, учні Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької. Суспільне Тернопіль

Ще одну нагороду дует гітаристів здобув на обласному конкурсі "Guitar Аwards", який відбувався в Тернополі 6-7 травня.

"Цей конкурс започаткували у 2021 році. Його засновник та організатор – Тернопільська музична школа №1 ім. В.Барвінського. Окрім пісні "Ніч яка місячна" на цей конкурс ми підготували композицію "Мілонга". Готуватися до конкурсів в цей час було непросто. Через сигнали повітряної небезпеки уроки не раз доводилося переносити, дітям було не завжди зручно займатися через вимкнення світла, але хлопці зігралися", – розповіла Ірина Августин.

За словами викладачки, на цьому конкурсі Тарас Боднар і Олександр Моргун вибороли третє місце.

Читайте також

На початок