Інтенсивність обстрілів Бахмута збільшилась — командувач Сирський

Інтенсивність обстрілів Бахмута збільшилась — командувач Сирський

Інтенсивність обстрілів Бахмута збільшилась — командувач Сирський
Сирський нагородив бійців Бахмутського напрямку, Фото: Олександр Сирський

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський відвідав Бахмутський напрямок для вручення відзнак бійцям та спілкування з командирами. Він додав, що армія РФ посилила інтенсивність обстрілів у боях за Бахмут.

"Я відвідав наших воїнів у районах ведення бойових дій, зустрівся з командирами бойових частин. Спілкування наживо з командирами дає змогу детально розібратись у ситуації та спланувати майбутні дії", — повідомив Олександр Сирський.

Сирський додав, що російські війська збільшили інтенсивність обстрілів з важкого озброєння, почали використовувати більш удосконалену техніку та проводять перегрупування військ: вони не полишають намір захопити Бахмут до 9 травня.

Під час візиту генерал-полковник нагородив державними та відомчими нагородами 170 бійців.

Що відомо

  • Сили РФ намагались наступала в напрямку в напрямку Іванівського, Предтечиного та Нью-Йорка, у Бахмуті бої тривають, повідомив Генштаб у ввечері 6 травня.
  • Армія РФ стягує до Бахмута додаткові сили ПВК "Вагнер", аби взяти місто до 9 травня, заявила 5 травня заступниця міністра Ганна Маляр. Ватажок вагнерівців Пригожин зробив заяву про нібито плани відійти від Бахмута 10 травня. У ЗСУ вважають це способом виправдати невдалий наступ.
  • Оборона Бахмута важка, українські збройники борються за кожну багатоповерхівку, а іноді за кожен під'їзд, розповів командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний яр", полковник Павло Паліса.
  • У Бахмуті залишаються близько 1200 цивільних, з них 17 дітей, розповів Суспільному заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко. Евауювати містян можуть тільки військові. З непідконтрольної частини міста окупанти вивозять людей у фільтраційні табори. Гуманітарну допомогу в місто не привозять, проте запаси продуктів та ліки є. В Бахмуті лишається один лікар. Інфраструктура майже вщент зруйнована. В місті немає електрики, опалення, водопостачання, зв'язок — поганий.
  • Бої за Бахмут тривають з літа 2022 року. Російська армія після відводу Сил оборони від Соледара в кінці січня 2023 року зосередилась на штурмах міста, яке стало політичною ціллю для росіян, переконані в українському військовому командуванні. РФ намагається продемонструвати захоплення відносно великого міста (у Бахмуті до війни проживали приблизно 70 тис. людей), адже останні співмірні "досягнення" були в червні 2022 року (захоплення Сєвєродонецька, а згодом Лисичанська).
  • Обороною Бахмута керують генерали української армії Сирський, Тарнавський та Гнатов, також там воюють досвідчені командири бригад, полковники Павло Паліса та Олександр Півненко.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок