Мурал, присвячений Бахмуту й "Артемсолі" в Ірпені, доповнять згадкою про Соледар

Мурал, присвячений Бахмуту й "Артемсолі" в Ірпені, доповнять згадкою про Соледар

Мурал, присвячений Бахмуту й "Артемсолі" в Ірпені, доповнять згадкою про Соледар
Фото: Володимир Карплюк/Facebook

Мурал "Бахмут, з тобою Ірпінь!", створений на стіні одного з будинків в Ірпені, підкоригують. Автори проєкту згадають у графіті про Соледар, що пов’язаний із розвитком Бахмутських соляних промислів.

Про це написав у Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

За його словами, створення муралу на центральній площі Ірпеня викликало широке громадське обговорення.

"Жителі сусіднього з Бахмутом міста Соледар звернулися до Ірпінської громади з проханням про допрацювання цього муралу з додатковим акцентуванням на Соледарі. Саме там працювало українське підприємство "Артемсіль", — зазначив Карплюк. Він додав, що ідею доповнити мурал вже обговорили з ініціаторкою проєкту Дашею Суворовою. Стінопис до кінця травня підкоригує сам автор — художник Іван Шульгін. Володимир Карплюк нагадав, що ірпінський мурал є мистецьким баченням спогадів дитинства української співачки Даші Суворової, яке пройшло у Бахмуті і асоціюється в неї з сіллю "Артемсіль".

Що відомо про мурали на Київщині, створені після повномасштабного вторгнення РФ

У селі Мощун наприкінці серпня минулого року з'явився мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину.

Французький художник Крістіан Гемі, який працює під псевдонімом “C215”, створив артоб'єкти біля будинків, пошкоджених унаслідок російської військової агресії. Мурали художника можна побачити у Києві, Бучі і Гостомелі. Також у Бородянці на руїнах будинку з'явився портрет Лесі Українки.

Італійський художник TVboy підтримав жителів Бучі на Київщині і залишив на згадку бучанців своє графіті на стіні однієї з будівель біля міської ради.

Британський вуличний художник Бенксі раніше підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. На початку грудня минулого року кілька людей зрізали і намагалися викрасти картину Бенксі, яку він наніс на стіні розбитого військами РФ будинку в Гостомелі.

Одна з робіт Бенксі знаходиться у Бородянці. Місцева влада хоче зберегти мурал для громади, створивши музей. У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті Бенксі. Малюнок митця обіцяють зберегти.

Вибір редакції

На початок