В урочищі "Чорний Ворон", що в Олександрівській громаді Кіровоградської області, влаштували зустріч під назвою "Поклін українській Матері". ЇЇ присвятили Дню Матері й посвяті у воїни Бойового Братерства України. Присягу склали 16 жінок. Про це Суспільному розповів учасник бойових дій, член Всеукраїнської спілки "Бойове Братерство України" Андрій Бойко.
"Бойове Братерство України" – це всеукраїнська спілка воїнів, безпосередніх учасників російсько-української війни: бойових офіцерів, солдатів, добровольців, волонтерів і капеланів, які мають прагнення та честь бути відданими Україні та служити інтересам її народу.
Урочище обрали через його символічність, говорить Андрій Бойко. "Це історичне місце. Тут був один з осередків визвольної боротьби українців. Воно розташоване якраз на межі Кіровоградської й Черкаської областей".
За підрахунками Андрія Бойка, зібралися дві сотні учасників. Серед них воїни Кіровоградського полку "Бойового Братерства України", родичі бійців, які загинули в російсько-українській війні.




З Києва приїхав президент Бойового Братерства України Павло Жебрівський. Він вручив воїнам посвідчення про посвяту.
Присягали на вірність Бойовому Братерству, Україні й українському народові 22 людини. 16 з них – це жінки, говорить Андрій Бойко. "Загалом у нашому братерстві більше чоловіків, але дуже активно приєднуються жінки. Сьогодні, мабуть, їх серед учасників було наполовину. А присягу сьогодні складали більше жінок, ніж чоловіків. Вони наші берегині, але водночас і захисниці. Жінки беруть участь у всіх наших навчаннях".




Частина цих жінок – мами й дружини бійців, які загинули в різні роки російсько-української війни. "Інші жінки або мають родичів на фронті, або просто хочуть бути корисними й небайдужі до нашої діяльності", – розповів Суспільному керівник Кіровоградського полку Братерства Микола Джоган.
Він також сказав, що захід провели не в День матері (14 травня), а на тиждень раніше – 7 травня – через збіг дат і заходів. "У травні ми ще вшановуватимемо холодноярців".
Після посвяти учасники розійшлися по локаціях, які приготували в урочищі. Основних було три - "тактична медицина", "мінно-вибухові пристрої" і "тактика бою". Також учасники розпалювали багаття, варили куліш та пригощалися борщем, який привезли організатори.





Читайте також
- Змінили сукню на військову форму. Рідні сестри служать у бригаді тероборони Кіровоградщини
- Захист, перемога, відбудова. Дмитро Лінько пішов на фронт з посади заступника голови Кіровоградської облради
- Жителя Кіровоградщини нагородили орденом "За мужність" та нагрудними знаками "Золотий і сталевий хрест"
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб