"Нібулон" виконує розмінування полів на Миколаївщині. Компанія отримала сертифікат на нетехнічне обстеження територій

"Нібулон" виконує розмінування полів на Миколаївщині. Компанія отримала сертифікат на нетехнічне обстеження територій

"Нібулон" виконує розмінування полів на Миколаївщині. Компанія отримала сертифікат на нетехнічне обстеження територій
Вагони з зерном ТОВ "Нібулон". Фото: ТОВ "Нібулон"

Як оператор з протимінної діяльності, підприємство "Нібулон" може здійснювати роботи з гуманітарного розмінування. Сапери мають право розвідувати території компанії та оцінювати ступінь їхнього забруднення вибухонебезпечними предметами.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор зі взаємодії з органами влади та з правових питань ТОВ "Нібулон" Михайло Різак.

За словами Михайла Різака, станом на сьоме травня 2023 року 25,5 тисяч гектарів полів компанії є замінованими, що становить приблизно 30 відсотків від всієї площі земель. П'ять тисяч гектарів розташовані на деокупованій території та доступні до розмінування — це Харківська і Миколаївська області.

"Товариство "Нібулон" до повномасштабного вторгнення співпрацювало із майже 4500 фермерами, у травні 2023 року ця кількість становить близько 3000 фермерів", — розповів Різак.

Станом на сьоме травня відбувається розмінування земель, що у користуванні компанії, у безпечних місцях Миколаївської області. Підприємство готове приймати заявки від малих і середніх фермерів на нетехнічне обстеження територій.

"Ми готові приймати заявки. Ми про це говоримо відверто. Товариство Нібулон до війни співпрацював із фермерами. Пропорція 25—30 відсотків зберігається, у нас є елеватори, що досі у тимчасовій окупації", — сказав директор зі взаємодії з органами влади та з правових питань ТОВ "Нібулон".

"У лютому 2023 року наша компанія заявила про те, що планує стати оператором з протимінної діяльності".

"Понад тиждень тому ми отримали статус, пройшли сертифікацію у Центрі протимінної діяльності МО України в Чернігові. З першого травня почали розміновувати сільськогосподарські угіддя. Наш план — засіяти цієї весни близько тисячі гектарів", — розповів Михайло Різак.

У штаті працюють дев'ять саперів. Фахівці шукають вибухонебезпечні предмети та мітять їх. Знешкоджують вибухівку піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій.

"Планується машинне розмінування. Станом на сьогодні машинне розмінування в Україні не сертифіковане, і ми намагаємось імплементувати кращий міжнародний досвід, зокрема швейцарських, німецьких компаній щодо методики роботи з такою технікою саме в гуманітарному напрямку", — розповів Михайло Різак.

Читайте також

На Миколаївщині скоротився турпотік. Який відпочинок у регіоні буде доступним у 2023 році

Російські війська випустили по Миколаївщині п'ять ракет — начальник ОВА

Миколаївська команда легкоатлетів вперше виборола командне "золото"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок