"Докладаємо усіх зусиль". Президент МОК – щодо повернення до міжнародних змагань атлетів з Росії та Білорусі

"Докладаємо усіх зусиль". Президент МОК – щодо повернення до міжнародних змагань атлетів з Росії та Білорусі

"Докладаємо усіх зусиль". Президент МОК – щодо повернення до міжнародних змагань атлетів з Росії та Білорусі
Президент МОК Томас Бах, фото: AP Photos

Також Томас Бах відповів на запитання про Олімпіаду-2024.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах висловився на підтримку повернення атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань та їх потенційної участі в Олімпіаді. Про це він заявив під час поїздки у Китай, цитує президента МОК китайське агентство Xinhua.

За словами Баха, МОК приймає усі засоби для повернення росіян та білорусів до міжнародних змагань. Саме для цього були змінені рекомендації МОК щодо допуску цих атлетів у нейтральному статусі до змагань. Як пояснює Бах, зважаючи на те, як міжнародні федерації будуть дотримуватися нових рекомендацій – буде й ухвалене рішення щодо участі росіян та білорусів у Олімпіаді-2024.

"Зараз ми докладаємо всіх зусиль, щоб виконати місію, позицію олімпійського руху і повернути російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання", – заявив Томас Бах.

У момент оголошення про нові рекомендації щодо росіян та білорусів у МОК заявляли, що не вирішили питання з допуском атлетів з Росії та Білорусі до Олімпійських ігор-2024. Тоді Міжнародний олімпійський комітет сказав, що рішення стосовно допуску відсторонених раніше спортсменів Виконком МОК прийме у "відповідний час та на власний розсуд".

Тепер ж Томас Бах заявляє, що участь цих атлетів у Олімпіаді у нейтральному статусі буде "об'єднанням усього світу".

"Ми перебуваємо в дуже тісній співпраці та обміні з міжнародними федераціями, які на даний момент відповідають за проведення своїх змагань. Сподіваємося, що ця місія може бути виконана на тих умовах, які були встановлені: спортсмени з цих двох країн повинні брати участь у нейтральному статусі, щоб ми могли дійсно об'єднати весь світ на Олімпійських іграх в Парижі", – додав Томас Бах.

Також президент МОК вкотре наголосив, що рішення про участь росіян та білорусів в Олімпіаді ухвалюватимуть не уряди. "Ми маємо бути дуже чіткими, що ці рішення ухвалюють лише відповідні спортивні організації", – резюмував Бах.

Повернення Росії у спорт: останні новини

На початок