Засипали річку і взялися за водосховища. Через дії окупантів Маріуполь влітку лишиться без води — радник мера

Засипали річку і взялися за водосховища. Через дії окупантів Маріуполь влітку лишиться без води — радник мера

Засипали річку і взялися за водосховища. Через дії окупантів Маріуполь влітку лишиться без води — радник мера
Маріупольський порт, фото: Telegram-канал Петра Андрющенка

Люди в окупуваному Маріуполі Донецької області влітку можуть стикнутись із нестачею води, передбачає радник мера Петро Андрющенко. Адже основне водосховище у Старому Криму не поповнюється через засмічення річки Кальчик. Аби вирішити проблему окупаційна влада намагається задіяти ще одну водойму, взявши за основу старий проект мерії щодо будівництва водоводу, додав радник, але "реалізовує його бездумно".

Радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко нагадав, що нині вода в Маріуполь надходить з резервного водосховища в Старому Криму, яке наповнюється в першу чергу через потік річки Кальчик.

"Того самого, який росіяни перекрили всередині міста та фактично перетворили на болото, заміть річки. Тому, з водою біда страшенна. Літом в спеку рівня води не вистачить для водозабезпечення Маріуполя навіть на мінімумі, а перекритий Кальчик не дасть відновитись водосховищу", — зазначив Андрющенко.

Тому, за даними радника мера, росіяни "знайшли" документи проекту міської ради щодо нового водоводу та вирішили його реалізувати.

"Ну як, реалізувати. Бездумно. В проекті йшлося про водоочисний завод та побудову фактично водозабору з двох водосховищ – Старого Криму та Павлопольского. Не вдаючись в деталі, окупанти вирішили поєднати зараз ці два водосховища. Наче це щось вирішить. Може воно б вирішило, але є нюанс. Павлопольське водосховище має поповнюватись через Кальміус за умови працюючого каналу Сіверського Донця. Який не працює. Чому власне нема води в Донецьку", — підкреслив Андрющенко.

У підсумку, як пояснив радник мера, якщо окупанти таке зроблять, то просто вб’ють одночасно два водосховища та всю флору і фауну навкруги.

"Остаточно. Що далі? Річки висушать? Опріснення Азовського моря? Що ще вигадають росіяни аби вбити екологію Азова – можна лише гадати", — зауважив Андрющенко.

Що відомо про ситуацію в Маріуполі

Екологічна ситуація у місті складна. Росіяни засипають річки в Маріуполі і псують екологію. За словами голови постійної депутатської комісії з питань екології й захисту навколишнього середовища Маріупольської міської ради Максима Бородина, після деокупації міста може знадобитись знімати шар ґрунту.

На його думку, стан екології настільки поганий, що подекуди, після проведення всіх досліджень, може знадобитись знімати шар ґрунту, як це робили після Чорнобильської катастрофи.

Окупаційна влада перетворила руїни Драматичного театру на сміттєзвалище. Комунальники скидають сміття з урн міста на території зруйнованого театру.

Читайте також новини Маріуполя

У Маріуполі зафіксували російську авіацію

В окупованому Маріуполі росіяни планують знести будинок, де живуть люди

Окупанти укріплюють Маріуполь та очікують контрнаступ ЗСУ

В окупованому Маріуполі Путін по телевізору "запустив" трамвай

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок