Чотириста тридцять восьмий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Чотириста тридцять восьмий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Чотириста тридцять восьмий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Українські морські піхотинці на тренуванні. Фото: ВМС ЗС України

Ніч з 6 на 7 травня в Одесі та області минула з сигналом повітряної тривоги. Більше про події в регіоні читайте у хроніці Суспільного.

Росія намагається навчитись обходити українську ППО — Гуменюк

Російській військові змінюють тактику обстрілів, намагаючись виснажити українську протиповітряну оборону та навчитись її обходити.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.

"Те, що вони намагаються використовувати різні тактики — вони випробовують і виснажують нашу систему протиповітряної оборони, намагаються знайти спосіб її обходити", — розповіла посадовиця.

За її словами, при цьому росіяни розширюють свою тактику, оскільки не мають сталого запасу засобів, якими можуть діяти.

"Тобто використовують те, що в них вже залишилося. Високоточну зброю трішки економлять, іншу поки що використовують, завдяки чому випробовують і вивіряють, де ж саме та система протиповітряної оборони", — зазначила Гуменюк.

"Можуть влаштувати певні салюти не того напрямку": У Чорному морі зросла кількість російських ракетоносіїв

У Чорному морі з учора зросла кількість ракетоносіїв до чотирьох надводних. Їхній сумарний залп "Калібрів" до 32 ракет. Рівень загрози з моря суттєвий. Про це 7 травня в марафоні "Єдині новини" повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

"Це досить суттєва загроза з моря. І ми розуміємо, що присутність ракетоносіїв може свідчити про певну підготовку, враховуючи ще й календарні дати. Ми говорили про те, що треба бути напоготові до таких моментів, що росіяни можуть влаштувати певні салюти не того напрямку", — повідомила Гуменюк.

На початок