Україна - у топ-4 жіночих синхронних стрибків у воду з вишки на Кубку світу в Монреалі

Україна - у топ-4 жіночих синхронних стрибків у воду з вишки на Кубку світу в Монреалі

Україна - у топ-4 жіночих синхронних стрибків у воду з вишки на Кубку світу в Монреалі
Ксенія Байло та Соф'я Есман. Фото: Ukrainian Diving Federation / lensman_pro

Збірну в Канаді представили Ксенія Байло та Соф'я Есман.

У канадському Монреалі триває Кубок світу зі стрибків у воду. У другий день змагань відбувся фінал жіночих синхронних стрибків з 10-метрової вишки, в якому взяли участь Ксенія Байло та Соф'я Есман.

У Канаді український тандем змагався, зокрема, з олімпійською чемпіонкою Токіо в цій дисципліні, китаянкою Чень Юйсі, британським тандемом європейських чемпіонок Андреа Спендоліні-Сіріє та Луїс Тулсон та американськими олімпійськими віцечемпіонками Делейні Шнелл та Джессікою Парратто.

Стрибункам належало виконати по п'ять стрибків. За свою першу спробу Байло та Есман здобули оцінку в 45.60 бала — сьомий найкращий результат у першому раунді.

У двох наступних спробах українки заробили 49.80 та 65.52 бала — третя та четверта найкращі спроби в другому й третьому раундах відповідно. У загальному заліку турніру це дозволило тандему впритул наблизитися до медальної трійки — четверта сходинка.

Свій найскладніший стрибок (3.2 бала) тандем виконав у четвертому раунді. 67.20 бала — третій результат у раунді та четверте місце в заліку, де українкам належало поборотися за "бронзу" з командою Німеччини.

В останній спробі (рівень складності — 3.0) Байло та Есман додали ще 59.40 бала, що стали найнижчою оцінкою п'ятого раунду.

Із загальним показником у 287.52 бала за сумою п'яти стрибків представниці України посіли четверте місце в підсумковому заліку. Бронзовим призеркам — Крістіні та Єлені Вассен з Німеччини — вони програли більше 15 балів.

Кубок світу. Синхрон, 10 метрів. Жінки — фінал

  1. Цюань Хуньчань / Чень Юйсі (Китай) — 378.60 бала
  2. Андреа Спендоліні-Сіріє / Луїс Тулсон (Велика Британія) — 316.68
  3. Крістіна Вассен / Єлена Вассен (Німеччина) — 302.58
  4. Соф'я Есман / Ксенія Байло (Україна) — 287.52

Що відомо про стрибунок

  • 18-річна Ксенія Байло — чемпіонка Європи 2021-го у змішаних стрибках з 10-метрової вишки. Усього на рівні континентальної першості здобувала чотири медалі різних ґатунків.
  • 15-річна Соф'я Есман проводить перший сезон на Кубку світу, де посідала четверте місце на етапі в китайському Сіані у квітні.

Кубок світу зі стрибків у воду: що відомо

  • У Монреалі першу медаль збірній України приніс тандем Олексія Середи та Кіріла Болюха, що вибороли "срібло" у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.
  • Поточний сезон Кубка світу — перший в оновленому форматі, після об'єднання турніру із серією змагань рівня Гран-прі.
  • Етап у Монреалі — заключний перед чемпіонатом світу з водних видів спорту. У серпні, після світової першості, відбудеться Суперфінал сезону Кубка світу в німецькому Берліні.

Вибір редакції

На початок