У Києві в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбувся благодійний захід на підтримку дітей, чиї матері перебувають в російському полоні або були звільнені від початку 2023 року.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.
"Найвразливіша категорія цієї війни – жінки-військовополонені, які мають неповнолітніх дітей. Особливо страждають і потерпають від цього діти, адже вони примусово позбавлені агресором материнського тепла, піклування, спілкування з їхньою найріднішою людиною. У той же час діти стають для своїх матерів точкою незламності, яка дає сили вистояти й дочекатися обміну", — зазначили в анонсі організатори.
Під час брифінгу, який відбувся на початку заходу, представниця Координаційного штабу Вікторія Цимбалюк повідомила, що кожного дня до них по допомогу звертається приблизно 500 родин.
"Ми живемо в жаху. Жінки, що в полоні — це найвразливіша категорія в цій війні. Тому Росія нехтує всіма положеннями женевської конвенції. І не надає жодної інформації. І в цій ситуації дуже страждають діти. Які лягають спати без мами", — зауважила мати полоненого бійця бригади "Азов" Наталія Кравцова.
Медикиня Юлія Паєвська, відома під позивним "Тайра", яка пережила російський полон, розповіла, що умови тримання в російському полоні я жахливими як для чоловіків, так і для жінок.
"Це дуже болюча тема. Кровʼю серце крається. Я не можу спокійно спати, бо багато посестрів та побратимів у полоні. А там нелюдські умови. Я дякую сімʼям і дітям полонених, всім, хто допомагає в обміні", — зазначила вона.
Під час заходу голова благодійного фонду Діана Подолянчук розповіла, що її фонд зміг отримати близько півтора мільйона гривень завдяки продажу сувенірів, зроблених із залишків російського танку, які передали благодійним організаціям співробітники Головного управління розвідки Міноборони. Вартість одного такого сувеніра становить 250 доларів.
Діана Подолянчук додала, що на частину коштів, отриманих із продажів сувенірів, її фонд купив 30 планшетів для навчання дітям.
У Координаційному штабі розповіли, що голова розвідки Кирило Буданов надав фондам російський танк, знищений на Харківщині підрозділом "Кракен". У Броварах танк розрізали та зробили з нього сувеніри.
"Цей сувенір, що на столі — це було від танку. В основному купують люди сувеніри з Європи та США. Кошти з продажу ми спрямовуємо на гуманітарні потреби", — пояснила Марина Дякун-Рудюк, представниця благодійного фонду "Gate to Ukraine".
Під час заходу благодійники вручили планшети дітям.
Читайте також
У Повітряних силах підтвердили збиття "Кинджалу", мільярд від ЄС на боєприпаси. 437 день війни. Онлайн