Ситуація на кордоні з Білоруссю, розвиток громад, боротьба з корупцією — інтерв'ю з начальником Житомирської ОВА

Ситуація на кордоні з Білоруссю, розвиток громад, боротьба з корупцією — інтерв'ю з начальником Житомирської ОВА

Ситуація на кордоні з Білоруссю, розвиток громад, боротьба з корупцією — інтерв'ю з начальником Житомирської ОВА
Фото: Facebook Віталій Бунечко

Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко в ексклюзивному інтерв'ю Українському радіо розповів про ситуацію на кордоні з Білоруссю, про життєдіяльність області під час війни та про боротьбу з корупційним схемами в галузі лісового господарства.

Як забезпечити ефективний захист на кордоні з Білоруссю?

Ми продовжуємо нарощувати глибоко ешелонований захист. Наразі загрози прямого вторгнення з республіки Білорусь немає. Ми продовжуємо постійно, щоденно нарощувати наші оборонні рубежі. Хочу запевнити, що кордон з Білоруссю на Житомирщині надійно захищений.

Зруйновану росіянами інфраструктуру на Житомирщині допомагає відновлювати Естонія. Дитячий садочок в Овручі ― це перший з об'єктів, який збудують спільно з країнами-партнерами. Яка там зараз ситуація?

Перша черга модулів, які надійшли з Естонії ― змонтована, триває підключення до мереж та оздоблювальні роботи. Наші партнери взяли на себе величезний виклик: здати першу чергу садочку до Міжнародного дня захисту дітей, а саме першого червня. І ми маємо величезну надію, що ці терміни будуть витримані.

Розкажіть детальніше про допомогу Житомирщині від міжнародних партнерів.

Естонія є головним партнером Житомирщини в поповненні автопарку спеціалізованого та пасажирського транспорту, який був знищений військами РФ або був задіяний в роботі Сил оборони. Зараз така робота забезпечує мобільність та ефективне реагування на різні ситуації у віддалених громадах, які виникають під час воєнного стану. Впродовж року від уряду Естонії ми отримали близько 80 одиниць техніки. Це автомобілі екстреної медичної допомоги, спецтранспорт для пожежників та лісівників, автобуси для освітніх закладів, соціальних установ та громад Житомирщини. Спільна робота триває. Ведуться перемовини з міжнародними донорами щодо їх участі в проєктах відновлення на Житомирщині.

Під час робочого візиту на Житомирщину Президента України та прем’єр-міністерки Естонії Каї Каллас говорили про боротьбу з тіньовими схемами в лісовій галузі, де брати гроші на розвиток громад та як мотивувати бізнес?

Під час обговорення ситуації в лісовій галузі доповів Президентові про виконання його доручення щодо боротьби з незаконними рубками лісу на Житомирщині та незаконним видобутком бурштину. Заходи, які були впроваджені протягом останніх трьох років, зокрема використання чипів та введення електронного контролю за обігом деревини, дають свої результати. В цьому році зростання надходжень до бюджетів за виконання рентної плати за використання ресурсів області збільшилося майже на 40%. Незаконного видобутку бурштину на Житомирщині немає. В умовах воєнного стану виконання більшості місцевих бюджетів зумовлено в першу чергу збільшенням надходжень заробітної плати військових, але сталий розвиток громад не може базуватися лише на цьому. І те, що ми маємо позитивні показники за іншими джерелами надходжень свідчить про поступове відновлення ділової активності, соціальної відповідальності бізнесу та консолідацію зусиль влади і бізнесу для подальшого розвитку регіону. За підсумками першого кварталу 2023 року, вперше з початку повномасштабного вторгнення досягнуто стійкого приросту надходжень податків з доходів фізичних осіб і заробітної плати працівників інших крім військових галузей економіки та соціально-гуманітарної сфери. Також за перші три місяці 2023 року зафіксовано приріст в 1,7 раза податку на прибуток приватних підприємств в області. Вперше за період війни зросли надходження від плати за землю. Порівняно з минулим роком місцеві бюджети отримали в півтора раза більше. Незважаючи на податкові пільги, які були запроваджені для малого та середнього бізнесу протягом січня-березня, місцеві бюджети отримали на 7%, або на 21 мільйон більше від сплати єдиного податку.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок