Субсидія на неопалювальний період: кому з буковинців треба повторно подати документи

Субсидія на неопалювальний період: кому з буковинців треба повторно подати документи

Субсидія на неопалювальний період: кому з буковинців треба повторно подати документи
Ілюстративне фото: УНІАН

З травня Головне управління Пенсійного фонду у Чернівецькій області призначає субсидії на неопалювальний період. Для отримання виплат деяким буковинцям необхідно переподати документи. Кому саме треба повторно звернутись за призначенням субсидії та з якими документами розповідаємо у матеріалі.

В опалювальний період, який триває з 1 жовтня до 30 квітня, розмір субсидії більший, бо враховує в себе оплату за теплопостачання. З 1 травня управління Пенсійного фонду самостійно здійснює перерахунок на неопалювальний сезон. Втім, є категорії людей, яким треба звернутись в управління повторно.

Про це Суспільному повідомила заступниця начальника відділу надання субсидій обласного управління Пенсійного фонду Тетяна Варнакова.

Кому треба повторно подати документи?

За словами Варнакової, повторно звернутись за призначенням субсидії потрібно:

  • людям в яких проживають вимушені переселенці;
  • сім'ям серед яких є повнолітні, які не мають доходу та не сплачують єдиного соціального внеску;
  • власникам квартир в яких фактично проживає інша кількість людей, ніж зареєстрована;
  • орендарям житла, які сплачують комунальні послуги;
  • людям, які мають борги за сплату комунальних послуг;
  • тим, хто звертається за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу чи твердого та рідкого пічного побутового палива.

"Окрім цього, громадяни, які отримують житлову субсидію, зобов’язані повідомляти уповноважений орган про покупку рухомого чи нерухомого майна. Також необхідно повідомити про людей, які виїхали за кордон і перебувають там понад 60 днів. Щоб повідомити нам про зміни у громадянина є 30 днів", — каже Тетяна Варнакова

Які документи необхідно подати?

Субсидія на оплату комунальних послуг призначається з місяця звернення людини. Подати треба заяву та декларацію. У декларації необхідно вказати відомості про всіх людей, які зареєстровані чи фактично проживають у будинку та перелік послуг, на які людина бажає отримати субсидію.

Власникам квартир в який фактично проживає менше людей, ніж зареєстровано також необхідно подати акт обстеження або довідку.

"Також для призначення можуть знадобитись інші документи. В такому випадку кожна справа розглядатиметься індивідуально", — каже Варнакова.

Куди звертатись?

Звертатись з документами можна до органів Пенсійного фонду або місцевого самоврядування.

Онлайн надіслати документи можна через:

  • вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України
  • мобільний додаток Пенсійного фонду України
  • єдиний портал "Дія"

Що відомо

  • Житлова субсидія — безповоротна адресна державна грошова допомога людям різних категорій, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок