Перейти до основного змісту
Сакралізація королівської влади: культурологиня пояснила важливість коронації Чарльза III

Сакралізація королівської влади: культурологиня пояснила важливість коронації Чарльза III

Сакралізація королівської влади: культурологиня пояснила важливість коронації Чарльза III
. Фото: Alastair Grant/WPA pool/Getty Images

Принц Чарльз юридично став королем Великої Британії вже у момент смерті Єлизавети II, однак у суботу, 6 травня, відбудеться церемонія сакралізації королівської влади. При цьому вона буде скромнішою за попередні заходи.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла Сніжана Старовицька, культурологиня, авторка медійних проєктів про сучасні монархії та аристократичні родини.

"Чарльз став королем у момент смерті своєї матері. Але та церемонія, яка відбудеться сьогодні, є сакралізацією королівської влади. Фактично та юридично він вже є королем. Але не є королем з точки зору церкви. Церква має провести цю церемонію, помазати його священною олією, і лише тоді для церкви він справді стане правителем Великої Британії", — пояснила Старовицька.

За її словами, ця церемонія матиме низку відмінностей від інших.

"По-перше, Чарльз — це та людина, яка не любить пафосу. Тому буде менше гостей, сама церемонія буде набагато скромнішою", — зауважила культурологиня.

При цьому одним із найважливіших моментів є те, що саме Чарльз наполіг на тому, щоби його дружину Каміллу вважали не королевою-консортом, а саме королевою, додаа вона.

"Тобто у молитвах побожні британці мають тепер проказувати слова, що вони моляться за здоров’я королеви. Єлизавета II не надала титулу короля своєму чоловікові Герцог Единбурзький Філіп назавжди залишився принцем-консортом. А тут розгортається історія великого кохання між королем Чарльзом та вже майже королевою Каміллою", — підсумувала Сніжана Старовицька.

Що відомо про коронацію Чарльза III

У суботу, 6 травня, у Великій Британії відбудеться урочиста церемонія коронації Чарльза III. В Україні подію ексклюзивно транслюватиме телеканал Суспільне Культура.

Коронації Чарльза III відбудеться вперше за 70 років — попередню церемонію проводили у 1953 році для Єлизавети ІІ.

За традицією, король Чарльз постане перед народом, після чого складе коронаційну присягу і сяде в коронаційне крісло. Помазання проводитиме Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі.

Після помазання відбудеться інвеститура — королю вручать регалії, а архієпископ покладе на голову короля корону. У момент коронації по всій Великій Британії лунатимуть збройні салюти. У прикінцевій частині король пересяде з коронаційного крісла на трон.

Також буде коронована королева Камілла, хоча їй не доведеться складати присягу. Після повернення до Букінгемського палацу король та королева привітають людей з балкона палацу.

За приблизними оцінками, на церемонії коронації у Вестмінстерському палаці будуть присутніми 2000 обраних осіб.

Святкування коронації триватиме три дні, отже, британці отримають додатковий вихідний день у понеділок, 8 травня.

Читайте також

Культура скасування по-королівськи: свято Корони та зірки, що не братимуть участь у коронації Чарльза III

Свято монархії та податки у розмірі 100 мільйонів фунтів: як Британія готується до коронації Чарльза ІІІ

Топ дня

Вибір редакції

На початок