УЄФА запровадить додаткові заходи безпеки після скандального фіналу Ліги чемпіонів 2022 року

УЄФА запровадить додаткові заходи безпеки після скандального фіналу Ліги чемпіонів 2022 року

УЄФА запровадить додаткові заходи безпеки після скандального фіналу Ліги чемпіонів 2022 року
Фінал Ліги чемпіонів-2022, фото: AP Photos

Початок матчу у Парижі тричі переносили після тисняви біля стадіону.

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) запровадить додаткові заходи безпеки на фіналах під егідою організації. Про це повідомила пресслужба УЄФА.

Переглянути заходи безпеки в УЄФА вирішили після фіналу Ліги чемпіонів 2022 року на "Стад де Франс". Матч за участі "Реала" та "Ліверпуля" (1:0) довелося переносити тричі.

Перед початком поєдинку біля стадіону виникла тиснява, а місцева поліція використала заборонений у таких випадках сльозогінний газ. Попри те, що в УЄФА одразу звинуватили в усьому вболівальників англійської команди, після фіналу союз замовив незалежний звіт.

У звіті експерти прийшли до висновку, що фінал Ліги чемпіонів 2022 року відбувся за неналежних умов. Тому справжніми винуватцями тисняви біля стадіону "Стад де Франс" та перенесення початку фіналу були визнані організатори – УЄФА.

Після тривалих перемовин між вболівальниками "Ліверпуля" УЄФА погодився відшкодувати їм вартість квитків на фінал у Парижі. Окрім цього, Союз європейських футбольних асоціацій внесе низку змін для покращення безпеки на матчах такого рівня.

Які заходи безпеки запровадить УЄФА

  • Союз розпочне співпрацю з Football Supporters Europe (FSE) для збору інформації про кількість уболівальників, які подорожують до приймаючих міст.
  • Збільшить кількість офіцерів безпеки та використає додатковий персонал на кожному турнікеті, який допомагатиме вболівальникам при виникненні проблемам з квитками.
  • Запровадить процес, щоб зберегти записи з камер відеоспостереження поза межами стадіону.

Попри те, що додаткові заходи безпеки були викликані проблемами у фіналі Ліги чемпіонів, в УЄФА планують застосувати оновлений підхід до організації і у матчах збірних.

"Ми повністю віддані тому, щоб кожен футбольний вболівальник міг насолоджуватися грою своєї команди у фіналі в безпечному, захищеному та гостинному середовищі. Ми розробили та впровадили комплексні оперативні заходи, які містять рекомендації незалежної експертної комісії та цінний внесок уболівальницьких груп для підвищення рівня безпеки під час фіналу змагань клубу та національної збірної", – сказав генеральний секретар УЄФА Теодор Теодорідіс.

Що відомо про матчі рівня фіналу Ліги чемпіонів

  • Цьогорічний фінал Ліги чемпіонів відбудеться 10 червня у Стамбулі. На вирішальну гру турніру претендують "Реал", "Манчестер Сіті", "Мілан" та "Інтер".
  • Фінал Ліги Європи сезону 2022/23 пройде у Будапешті, а Ліги конференцій – у Чехії.
  • У 2024 році на "Стад де Френс" пройде церемонія відкриття та закриття Олімпіади-2024. Окрім цього на арені відбудуться легкоатлетичні змагання Ігор у Парижі.

Вибір редакції

На початок