Марта Фєдіна здобула першу медаль України на другому етапі Кубка світу з артистичного плавання

Марта Фєдіна здобула першу медаль України на другому етапі Кубка світу з артистичного плавання

Марта Фєдіна здобула першу медаль України на другому етапі Кубка світу з артистичного плавання
Марта Фєдіна. Фото: AP Photos

Друга медаль для української артистичної плавчині на рівні Кубка світу.

Україна здобула першу медаль на другому етапі Кубка світу, що розпочався у французькому Монпельє. Артистична плавчиня Марта Фєдіна стала срібною призеркою у соло технічної програми.

Етап у Монпельє став другим на рівні Кубка світу з артистичного плавання, який дебютував у 2023 році. Перед цим сезоном у регламент артистичного плавання були внесені зміни: замість елементів у програмі було додано складність, тоді як артистичність і виконання при оцінюванні отримали однакову вартість.

На першому старті Кубка світу, що відбувся у канадському Маркемі, Україна здобула чотири медалі. Однією з нагород стало "золото" Марти Фєдіної - саме у соло технічної програми.

Наступний етап Кубка світу з артистичного плавання приймав французький Монпельє. Його Україна розпочала з шостого місця Марти Фєдіної у довільній програмі. Тоді ж, у перший день змагань, українки Марина та Владислава Алексіїви у парі технічної програми посіли 19-е місце.

У другий день змагань Україна змогла здобути медаль. Марта Фєдіна стала срібною призеркою у технічній програмі.

Як виступила Марта Фєдіна?

  • Українська синхронна плавчиня виконала програму з другою складністю серед списку учасниць - 27.2500 бала. Вищою складність була лише у японки Юкіко Інуї.
  • Фєдіна поступилася Інуї за обома компонентами: артистичністю (отримала 85.1000 бала), а також виконанням (178.2083 бала). Цього результату, водночас, вистачило для того, щоб втримати срібну нагороду у боротьбі з іспанкою Іріс Тіо Касас.

Кубок світу. Артистичне плавання. Соло, технічна програма

  1. Юкіко Інуї (Японія) - 282.2583 бала
  2. Марта Фєдіна (Україна) - 263.3083
  3. Іріс Тіо Касас (Іспанія) - 254.6542

Хто така Марта Фєдіна

  • 21-річна українська артистична плавчиня, яка представляє Харківську область.
  • Дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 (дует, команда).
  • Триразова чемпіонка світу: командний гайлайт – 2019, 2022, довільна комбінація – 2022. Загалом має 11 медалей чемпіонатів світу, зокрема два "срібла" в соло на ЧС-2022.
  • 11-разова чемпіонка Європи (2018-2022), зокрема має титул 2020-го і 2022-го років у технічному соло. Загалом має 15 нагород континентальної першості.
На початок