У Закарпатській області понад 8 тисяч людей подали заяви на складання Національного мультипредметного тесту

У Закарпатській області понад 8 тисяч людей подали заяви на складання Національного мультипредметного тесту

У Закарпатській області понад 8 тисяч людей подали заяви на складання Національного мультипредметного тесту
Фото: Dreamstime

Понад 8 тисяч людей подали заяви на складання Національного мультипредметного тесту в Закарпатській області. Про це 5-го травня Суспільному розповіла директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець. За її словами, складати тест учасники почнуть з 5 червня.

Мар’яна Марусинець розповіла, що минулого року було подано понад 7 тисяч заяв, а цього року уже 8 тисяч. "Це не тільки учні 11-тих класів, це ті, що навчаються в професійно-технічних закладах освіти, у перед фахових вишах, ті, хто не складав минулого року, або не змогли скласти з певних причин під час основної і додаткової сесії, це і вимушені переселенці, що в нас живуть. Дуже правильно сьогодні організувало Міністерство освіти те, що вони відтермінували, не тільки завершили реєстрацію 3 травня, а продовжили до 7 травня, зробили це для того, щоб учні могли уточнити деякі документи, які вони можливо не склали в своєму персональному кабінеті, або звернути увагу на цей додатковий блок предметів, який вони обирали, бо він є надважливим для них — це є вибір професії, якщо українська мова та математика — основні, то обрати, наприклад, історію України, фізику, надати пріоритет одному з цих предметів досить важко, це все залежить від того, яке орієнтування в них є на майбутню професію", — розповіла жінка.

Директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА каже, що цього року є певні нововведення. "Сертифікати та запрошення минулого й позаминулого року надсилали учасникам, то цьогоріч учасники мають у своєму особистому кабінеті роздрукувати їх і з цими роздрукованими сертифікатом та запрошенням, а також заявою і паспортом, що засвідчують їхню особу, з'явитися у центр складання тесту. Ці центри у нас уже визначені в Закарпатській області — це Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградів, Хуст", — додала Мар’яна Марусинець.

Читайте також:

  • 436 день повномасштабної війни РФ проти України. Текстовий онлайн
  • Військо РФ втратило 620 військових за добу — Генштаб ЗСУ
  • В Ужгороді дівчинку на візочку для людей з інвалідністю не впустили у дитячий розважальний центр. Що кажуть у закладі
  • У Мукачеві чоловік виготовляє антидронові рушниці для ЗСУ

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок