"Туристична група". Німецький боксерський союз просить IBA змінити статус своїх боксерів на ЧС-2023 на нейтральний

"Туристична група". Німецький боксерський союз просить IBA змінити статус своїх боксерів на ЧС-2023 на нейтральний

"Туристична група". Німецький боксерський союз просить IBA змінити статус своїх боксерів на ЧС-2023 на нейтральний
Умар Кремльов, фото: IBA

Федерація офіційно бойкотує чемпіонат світу з боксу 2023 року.

Німецький боксерський союз (DBV) просить Міжнародну асоціацію аматорського боксу (IBA) змінити статус своїх боксерів на чемпіонаті світу на нейтральний. Про це повідомляє Sportschau з посиланням на спортивного директора DBV Міхаеля Мюллера.

Чемпіонат світу-2023 з боксу серед чоловіків під егідою IBA бойкотують одразу кілька міжнародних федерацій. Таким чином вони висловили незгоду з поновленням боксерів з Росії та Білорусі, яким Міжнародна асоціація аматорського боксу дозволила виступати з національною символікою.

Окрім бойкоту світових першостей з боксу у 2023 році, які проводить IBA, деякі федерації створили на заміну Міжнародній асоціації аматорського боксу нову керівну організацію — World Boxing. Серед цих країн – федерації США, Великої Британії, Німеччини, Нідерландів, Швеції та Філіппін.

Попри бойкот німецькою федерацією ЧС-2023 на турнір у Ташкенті заявились два боксери з Німеччини: Юсеф Лазрар і Деврім Гекдуман. Німецький боксерський союз хоче, щоб вони виступали на чемпіонаті світу у статусі нейтральних спортсменів. За словами спортивного директора DBV, Лазрар та Гекдуман не можуть на турнірі представляти Німеччину, адже вони приїхали до Ташкента без відома національної федерації.

"Просимо негайно змінити їхній статус на нейтральний. Ми вважаємо, що спортсмени і тренер – туристична група приватних осіб з німецькими паспортами, які жодним чином не представляють Німеччину або нашу асоціацію. Я не знаю, чи змінить IBA це відповідно до наших побажань. Ми не можемо їх змусити", – сказав Міхаель Мюллер.

Чемпіонат світу 2023 року з боксу розпочався у понеділок, 1 травня. Збірна України пропускає турнір через допуск росіян, однак у змаганнях взяв участь український боксер Василь Чеботар, який на ЧС-2023 представляє Молдову.

Окрім Лазрара та Гекдумана, в столиці Узбекистану виступають поляк Олів'є Сот та шведи Адам Белалія і Адель Белалія, які представляють країни, що також бойкотують чемпіонат.

Лазрар і Сот вже покинули турнір, а Гекдуман пройшов до 1/16 фіналу в напівлегкій вазі. Адам та Адель Белалія ще не виходили на ринг.

Що відомо про бойкот турнірів за участі росіян та білорусів

  • У квітні Міністерство молоді та спорту України оприлюднило наказ, який забороняє українським збірним брати участь у турнірах, де є спортсмени Росії та Білорусі.
  • Збірна України продовжить виступи в межах кваліфікації на чемпіонат Європи 2024 року за участі Білорусі.
  • Збірна України пропустить чемпіонат світу з дзюдо у Катарі, куди допустили спортсменів з Росії та Білорусі.
  • Українці виступлять на двох турнірах з фехтування через недопуск атлетів з РФ і Білорусі

Вибір редакції

На початок