Волонтери з Хмельниччини допомагають селянам на Харківщині

Волонтери з Хмельниччини допомагають селянам на Харківщині

Волонтери з Хмельниччини допомагають селянам на Харківщині
Фото: Суспільне Хмельницький

Вшосте допомогу жителям села Вірнопілля, що на Харківщині, відправили волонтери громадської організації "Мистецька сотня "Гайдамаки". Про це розповів її керівник Олександр Попов. За його словами, село було майже зруйноване під час бойових дій. На той час місцевих евакуювали. Зараз люди повертаються, аби відновити свої домівки.

Як волонтери допомагають селянам, читайте у матеріалі Суспільного Хмельницький.

Мішки з насіннєвою картоплею вантажить волонтер Роман Богачаров. Овочі повезуть у село Вірнопілля Харківської області. Чоловік розповідає, це село було під обстрілами. Там проживав батько Романа.

"Все розбито, люди без світла живуть, або взагалі не в селі, десь у місті", — каже Роман Богачаров.

До повномасштабної війни Росії проти України у селі Вірнопілля проживали 750 людей. Жителів евакуювали через бойові дії, розповідає волонтер, керівник громадської організації "Мистецька сотня "Гайдамаки" Олександр Попов. За його словами, жителі Вірнопілля повертаються і волонтери "Мистецької сотні" почали регулярно їм допомагати.

У машину вантажать мішки з насіннєвою картоплею. Овочі повезуть у село Вірнопілля Харківської області
У машину вантажать мішки з насіннєвою картоплею. Овочі повезуть у село Вірнопілля Харківської області. Фото: Суспільне Хмельницький

"Сьомого березня ми вперше там побували, подивилися ці жахіття, в яких люди починають жити. На сьогодні це десь 150-200 людей вже живе, повернулися назад. Від цього села лінія фронту майже 70 кілометрів", — пояснює Олександр Попов.

Олександр Попов каже, людям почали допомагати з березня. Цього разу відправляють автомобіль вшосте. Його завантажують будівельними матеріалами, зокрема ОСБ-плитами та цвяхами. Везуть генератор.

"Цемент, шифер — це те, що потрібно, аби накрити зруйноване. Трішки ми веземо картоплі, щоб люди могли засадити, бо господарство у них не розміновано. Є деякі клаптики землі, де немає осколків", — розповідає волонтер.

Допомогу повезе волонтер Сергій Верхотуров. Чоловік розповідає, їздить у Вірнопілля вже не вперше. Каже, у село повернулися навіть деякі сім’ї з дітьми. Цього разу волонтери передають ліжечко для дівчинки. Сергій говорить, в яких умовах зараз люди там живуть.

Волонтери передають ліжечко для дівчинки з села на Харківщині
Волонтери передають ліжечко для дівчинки з села на Харківщині. Фото: Суспільне Хмельницький

"На вогнищі готують, потреби є у всьому: і генератори, і балони газові, і одяг, і продукти, все потрібно, ну і будівельні матеріали. На це все якось дивитися дуже боляче. Бо там же нема нічого, ні шкіл, ні хат", — каже Сергій Верхотуров.

Олександр Попов каже, щотижня відправляють допомогу в село. Двічі на тиждень передають продукти військовим. Зараз везуть ще й автомобіль.

"Це волонтерські збори, це мистецькі збори, бо ми називаємося: "Мистецька сотня "Гайдамаки". У нас є хлопці й дівчата, це відомі артисти в Хмельницькому, які роблять концерти, роблять збори", — розповідає волонтер.

За словами Олександра Попова, волонтери возять допомогу також жителям села Велика Олександрівка, що на Херсонщині.

Читайте також

  • Закарпатська спадкова майстриня з лозоплетіння створює вироби на Хмельниччині
  • Херсонський театр ляльок покаже дві вистави для дітей у Хмельницькому
  • Хмельницький художник 21 рік створює картини з емалі
  • Хмельницький "Музей еволюції мін" налічує 4,5 тисячі експонатів та єдиний в Україні

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок