У Києві прийом документів до 5-х класів триватиме до 16 червня

У Києві прийом документів до 5-х класів триватиме до 16 червня

У Києві прийом документів до 5-х класів триватиме до 16 червня
Школярі Фото: Суспільне (ілюстративне)

У 2022-2023 навчальному році уроки в закладах загальної середньої освіти Києва триватимуть до 16 червня. Це обумовлено подовженими зимовими канікулами та особливостями освітнього процесу в умовах воєнного стану. Тому закладам освіти рекомендовано продовжити прийом документів до 5-х класів. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Також ми запропонували провести конкурсний відбір до 5-х класів в один день — 22 червня. У разі, якщо на цю дату буде припадати національне мультипредметне тестуванняНаціональний мультипредметний тест запровадили 2022 року через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Тоді обов’язковими предметами для вступу були українська мова, математика та історія. 2023 року обов’язковими залишили мову та математику, третій предмет на вибір вступника., то конкурсний відбір перенесуть на 23 червня",— каже директорка Департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян.

За її словами, конкурсні випробування до новостворених 5-х класів можуть проводити за умови, якщо кількість поданих заяв про зарахування перевищує загальну кількість вільних місць у відповідних класах.

У КМДА зауважують, що керівники закладів загальної середньої освіти мають створити безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу під час проведення конкурсу та при зарахуванні учнів до 5-х класів.

Що відомо про навчальний рік в Києві та області під час війни

З вересня 2022 року навчання відновили лише школи зі сховищами. Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва і Київщини, або у безпосередній близькості до них. Тако вони мають бути розраховані на всіх учнів та працівників.

Станом на початок вересня 95% шкіл були готові працювати у змішаному форматі навчання — як очному, так і онлайн.

На Київщині за навчальними закладами, які працюватимуть офлайн або за змішаною системою, закріпили наряди поліції. У разі обстрілів російськими військовими закладів освіти, вони повинні прибувати для надання невідкладної допомоги.

У вересні минулого року у КМДА оголосили, що всі столичні школи пильнуватиме "Муніципальна охорона". Святошинський район став першим, де вона запрацювала.

У Києві на території всіх шкіл будуть встановлені системи відеонагляду, за потреби це робитимуть і всередині навчальних закладів. Зараз розробляється загальна система забезпечення відеонаглядом, перш за все, навколо навчального закладу.

На початок