"Сподіваюся на певне рішення". Дар'я Білодід – про бойкот Україною змагань із дзюдо за участі росіян та білорусів

"Сподіваюся на певне рішення". Дар'я Білодід – про бойкот Україною змагань із дзюдо за участі росіян та білорусів

"Сподіваюся на певне рішення". Дар'я Білодід – про бойкот Україною змагань із дзюдо за участі росіян та білорусів
Дар'я Білодід, фото: IJF

Збірна України пропустить чемпіонат світу-2023 через допуск росіян.

Дзюдоїстка Дар'я Білодід розповіла про майбутні змагання українських атлетів у контексті допуску росіян та білорусів до змагань під егідою Міжнародної федерації дзюдо (IJF). Спортсменку цитує Федерація дзюдо України.

У березні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував спортивним федераціям допустити російських та білоруських атлетів до змагань у міжнародному статусі. На цю рекомендацію Міністерство молоді та спорту відреагувало наказом, який забороняє українським збірним брати участь у турнірах, де є спортсмени Росії та Білорусі.

В останній день подачі заявок на чемпіонат світу-2023 Міжнародна федерація дзюдо допустила до турнірів російських та білоруських дзюдоїстів у нейтральному статусі. Після цього збірна України, яка планувала брати участь у світовій першості, відкликала заявку команди з чемпіонату.

Допуск росіян до світової першості викликав реакцію в українських дзюдоїстів. Та ж таки Дар'я Білодід назвала рішення IJF "низьким", а Артем Лесюк висловив незгоду з бойкотом ЧС-2023 з дзюдо.

В інтерв'ю Федерації дзюдо України Білодід розповіла про свою реакцію на звістку про допуск російських та білоруських дзюдоїстів. Окрім цього, українка зазначила, що очікує на рішення Міністерства молоді та спорту України, яке дасть змогу українським спортсменам брати участь у змаганнях з росіянами та білорусами.

"Я була шокована, коли дізналася, що росіян допускають до чемпіонату світу. Відповідно, ми маємо пропускати змагання, тому що не можемо дозволити собі виходити на татамі разом з ними. Найгірше, що IJF повідомила про допуск росіян не за певний час, а в останній день реєстрації, за тиждень до самих змагань", – сказала українська дзюдоїстка.

"Сподіваюся, що буде знайдене певне рішення, яке дозволить спортсменам їздити, виступати, доводити, що ми варті виступати на Олімпійських іграх, можемо завойовувати нагороди, і прославляти на весь світ нашу країну. В наш час це дуже важливо".

Дар'я Білодід також розповіла про підготовку та свої майбутні змагання у контексті допуску росіян та білорусів. Дзюдоїстка зазначила, що візьме участь у Європейських іграх, куди спортсменів з Росії та Білорусі не допустили через війну, яку вони ведуть в Україні.

"Зараз я продовжую свою підготовку в Іспанії до турніру серії Grand Prix в Австрії, після чого планую повертатися в Україну. Далі у червні у нас запланована підготовка з командою до Європейських Ігор, які відбудуться в Польщі, і в яких я також планую брати участь".

Хто така Дар'я Білодід

  • Дар'я Білодід – 22-річна українська дзюдоїстка з Києва.
  • Дворазова чемпіонка світу (2018, 2019) та чемпіонка Європи (2017) у ваговій категорії до 48 кг. Бронзова призерка Олімпіади-2020 у тій самій категорії.
  • Після переходу до категорії 57 кг здобула одну медаль – "бронзу" Грендслема в Парижі в лютому 2023 року.

Вибір редакції

На початок