Влада РФ використовує удар дрона по Кремлю для скасування парадів 9 травня — ISW

Влада РФ використовує удар дрона по Кремлю для скасування парадів 9 травня — ISW

Знак "Безпольотна зона" на Красній площі, закритій для підготовки параду, 3 травня 2023 р.
Знак "Безпольотна зона" на Красній площі, закритій для підготовки Параду Перемоги 3 травня 2023 р. Фото: Associated Press

Російська влада, ймовірно, використовує удар безпілотника по Кремлю 3 травня, щоб збільшити кількість скасованих парадів до Дня Перемоги 9 травня. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначили аналітики, російські джерела повідомили, що чиновники скасували паради 9 травня у 21 місті Росії та окупованому Криму або без офіційного обґрунтування, або посилаючись на міркування безпеки.

“Російські чиновники у кількох містах заявили, що скасовують заходи та паради 9 травня через занепокоєння щодо учасників "спеціальної військової операції", — наголошують аналітики.

Раніше в ISW прогнозували, що Кремль використає удар 3 травня для скасування заходів 9 травня та посилення інформаційної кампанії, щоб представити війну в Україні як загрозу для Росії. Кремль, ймовірно, сподівається обмежити заходи 9 травня, щоб приховати виснаження російської армії. Оскільки такі заходи демонструють передову російську військову техніку, значна частина якої або має вирішальне значення для російських операцій в Україні, або була знищена за 14 місяців виснажливих боїв.

Кремль також, ймовірно, сподівається обмежити заходи 9 травня через побоювання, що вшанування загиблих військовослужбовців може стати потенційним джерелом внутрішньої негативної реакції на високі показники російських втрат в Україні. Зокрема, російські чиновники скасували меморіальні заходи "Безсмертного полку", ймовірно, з таких причин, відзначили аналітики.

Раніше в ISW проаналізували удар безпілотника по Кремлю і зазначили, що, вочевидь, йдеться про інсценовану росіянами атаку.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Росія завдала чергового удару "Шахедами-131/136" по Україні 4 травня.
  • Кремль продовжує перебудову органів внутрішньої безпеки.
  • Директор Національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що російські війська, ймовірно, не зможуть провести "значний наступ" у 2023 році через нестачу боєприпасів і живої сили, незважаючи на успіх українського контрнаступу.
  • Росія та Індія призупинили торгівлю рупіями.
  • Російські джерела стверджують, що російські війська здобули територіальні здобутки на південь від Кремінної.
  • Українські сили, ймовірно, провели обмежений контрнаступ на південний захід від Бахмута.
  • Російські війська продовжили наземні атаки в Бахмуті та його околицях, а також уздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
  • Російські джерела стверджують, що російські війська відкинули українські сили в Запорізькій області.
  • Кремль намагається збільшити обсяги виробництва військової продукції, незважаючи на брак необхідної робочої сили.
  • Російська окупаційна влада продовжує оголошувати про нові заходи безпеки, намагаючись запобігти партизанським атакам на окупованих територіях.
Карта бойових дій на війні в Україні від ISW за 4 травня 2023 року
Фото: з сайту ISW

На початок