Олена Зеленська прибула на коронацію Чарльза ІІІ

Олена Зеленська прибула на коронацію Чарльза ІІІ

Олена Зеленська, Акшата Мурті
Дружина прем’єр-міністра Великої Британії Акшата Мурті вітає першу леді України Олену Зеленську, біля Даунінг-стріт, 10 у Лондоні 4 травня 2023 р. Фото: Associated Press

Перша леді Олена Зеленська прибула з візитом до Великої Британії, і візьме участь у церемонії коронації Чарльза ІІІ.

Про це повідомили в Офісі президента.

Зеленська відвідала Даунінг-стріт, 10 на запрошення дружини прем’єр-міністра Великої Британії Акшати Мурті. До зустрічі також приєднався прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Перша леді подякувала Британії за підтримку України, зокрема за організацію Євробачення спільно з українськими партнерами.

"Неможливість проведення країною-переможцем цього конкурсу має стати ще одним нагадуванням світу про загарбницьку війну Росії проти України", – сказала вона.

Зеленська також відзначила ще одну важливу подію – Конференцію з питань відбудови України, яка відбудеться у червні в Лондоні.

"Впевнена, що конференція значною мірою прискорить практичну реалізацію заходів з відновлення України. Очікуємо конкретних результатів і рішень. На тлі вагомості надання військової допомоги не менш важливим є питання допомоги цивільному населенню. Відбудова лікарень, шкіл. Лікування поранених. Надання психологічної підтримки", – зазначила вона.

Зеленська запросила Акшату Мурті на третій Саміт перших леді та джентльменів, який відбудеться 6 вересня в Києві та буде присвячений темі ментального здоров’я.

Своєю чергою дружина прем'єра Британії зазначила, що британці вчаться в українців бути сильними.

"Ми навчаємо ваших військових, але насправді це ви навчаєте нас. Ми вчимося в України та українців, як бути такими сильними та стійкими", – сказала Мурті.

Олена Зеленська, Акшата Мурті, Британстка бібліотека
Акшата Мурті та Олена Зеленська дивляться на українську колекцію книг у Британській бібліотеці 4 травня 2023 р. Фото: Associated Press

Зеленська і Мурті разом відвідали Британську бібліотеку. Це одна з найбільших бібліотек світу з 1,5 млн відвідувань на рік.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Британська бібліотека організовує численні заходи, присвячені українській культурі та літературі, зокрема всесвітні читання української літератури.

Перша леді ознайомилася з українською колекцією Британської бібліотеки та разом із генеральним директором закладу сером Ролі Кітінгом презентувала у там "Українську книжкову поличку". Цей проєкт із поширення української літератури в бібліотеках світу налічує вже 170 поличок у 37 країнах (близько 44 тис. книжок).

Що відомо про коронацію Чарльза III

У суботу, 6 травня, у Великій Британії відбудеться урочиста церемонія коронації Чарльза III. В Україні подію ексклюзивно транслюватиме телеканал Суспільне Культура.

Коронації Чарльза III відбудеться вперше за 70 років — попередню церемонію проводили у 1953 році для Єлизавети ІІ.

За традицією, король Чарльз постане перед народом, після чого складе коронаційну присягу і сяде в коронаційне крісло. Помазання проводитиме Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі.

Після помазання відбудеться інвеститура — королю вручать регалії, а архієпископ покладе на голову короля корону. У момент коронації по всій Великій Британії лунатимуть збройні салюти. У прикінцевій частині король пересяде з коронаційного крісла на трон.

Також буде коронована королева Камілла, хоча їй не доведеться складати присягу. Після повернення до Букінгемського палацу король та королева привітають людей з балкона палацу.

За приблизними оцінками, на церемонії коронації у Вестмінстерському палаці будуть присутніми 2000 обраних осіб.

Святкування коронації триватиме три дні, отже, британці отримають додатковий вихідний день у понеділок, 8 травня.

Читайте також

Свято монархії та податки у розмірі 100 мільйонів фунтів: як Британія готується до коронації Чарльза ІІІ

На початок