У столиці під час війни знижено навантаження на орендарів комунального майна — КМДА

У столиці під час війни знижено навантаження на орендарів комунального майна — КМДА

У столиці під час війни знижено навантаження на орендарів комунального майна — КМДА
Київська міська рада. УНІАН

В умовах війни влада Києва знизила навантаження на орендарів комунального майна і запровадила низку соціальних пільг. Про це заявив директор Департаменту комунальної власності КМДА Андрій Гудзь.

За його словами, у Києві налічується 6400 чинних договорів оренди на загальну площу майже 1,2 млн кв. м. Із них близько 1900 договорів підпадають під дію Методики розрахунку орендної плати.

Головною метою затвердження Методики розрахунку орендної плати за комунальне майно Києва є встановлення єдиних вимог для орендарів, які мають право на отримання об’єктів оренди або продовження договорів оренди без проведення аукціону, зазначив директор Департаменту комунальної власності.

Він зауважив, що під час воєнного стану орендні ставки з окремих видів діяльності оптимізовані і зменшені, ніж передбачено Методикою розрахунку для державного майна.

Андрій Гудзь додав, що нова Методика розрахунку орендної плати, затверджена Київрадою, передбачає більшу кількість соціальних пільг для низки установ.

Зокрема, міська влада збільшує кількість організацій, яким орендна плата встановлюється в розмірі 1 гривні на рік. До категорій додано спілки людей з інвалідністю, громадські та благодійні організації, установи, які здійснюють безкоштовну психологічну, соціальну допомогу, реабілітацію та адаптацію інвалідів, дітей із порушеннями розвитку.

Особливу увагу в питанні орендної плати приділено громадським та благодійним організаціям, які винаймають приміщення для розміщення реабілітаційних установ для ветеранів, учасників АТО.

"Це та соціальна функція, яку може реалізувати місто за рахунок своїх можливостей", — сказав Андрій Гудзь.

Він також зазначив, що навіть в умовах воєнного стану Департамент комунальної власності продовжує проводити аукціони з продажу комунального майна, що дає змогу наповнювати бюджет столиці.

Що відомо про оренду комунального майна і землі в Києві

Навесні 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення щодо звільнення всіх орендарів комунального майна територіальної громади міста Києва від сплати орендної плати на період дії воєнного стану та один місяць після його закінчення.

У Києві з підприємства стягнули майже 2 млн грн через несвоєчасно сплачену оренду землі з 2021 року.

Шевченківська окружна прокуратура скерувала до суду справу щодо проректора та директора оперної студії Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського. Фігуранти справи налагодили протиправну схему вимагання коштів за оренду приміщень.

Читайте також

Розірвати договори оренди з УПЦ МП: влада Києва дала відповідь на петицію

Вибір редакції

На початок