У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садків укриттями

У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садків укриттями

У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садків укриттями
Ремонт укриття в дитячому садку. Миколаїв, 4 травня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садочків укриттями. Станом на 4 травня в 17 закладах дошкільної освіти облаштовані бомбосховища. Загалом у Миколаєві 74 дитячих садки.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник міського голови Анатолій Петров.

"Пізніше ми вам доведемо скільки коштів було витрачено на ремонт бомбосховищ, але задоволення це не із дешевих. Бомбосховища мають бути обладнанні: не просто стіни пофарбовані і підлога, там має бути витяжна вентиляція, там має бути додаткове живлення, має бути забезпечення проточною водою, каналізацією та туалетами, тому що за інструкціями про всяк випадок діти мажуть перебувати до 48 годин, тобто дві доби у бомбосховищі", — сказав заступник міського голови Анатолій Петров.

Міська рада співпрацює із міжнародними громадськими організаціями, які мають допомогти в облаштуванні бомбосховищ.

"Ми плануємо у кожному районі відкрити по декілька дошкільних навчальних закладів. Бажано до першого червня, але це буде залежати від виконання робіт", — сказав заступник міського голови Анатолій Петров.

У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садків укриттями
Ремонт санвузлів в укритті. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У 36 дошкільних навчальних закладах необхідно будувати бомбосховища з нуля, розповідає Анатолій Петров. На облаштування одного необхідно мінімум 10 мільйонів гривень.

В одному із міських закладів дошкільної освіти завершують ремонт укриття, говорить його директорка Тетяна Гераніна. Дев'яносто дітей, які раніше ходили до цього дитячого садка, вже повернулись до міста.

"Це наше укриття, яке будується з 29 березня 2023 року і вже на стадії завершення. Три туалетні кімнати, їх вчора ще не було, вони зараз вже стоять. Приміщення укриття розраховане на 200 осіб. Будуть стояти ліжка, ігрові кімнати, столи. Це укриття будується коштом місцевого бюджету", — сказала директорка закладу дошкільної освіти Тетяна Гераніна.

У Миколаєві тривають роботи з облаштування дитячих садків укриттями
Відремонтоване приміщення в дитсадку. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

До повномасштабної війни онук Людмили постійно ходив до дитячого садочку. Жінка говорить, що повернуться лише за умови наявності в закладі бомбосховища.

"До війни ходили в дитячий садочок. Коли почалися бойові дії, перестали. Зараз не ходимо. Чекаємо, якщо відкриють, то обов’язково необхідно, аби було укриття, лише тоді віддамо", — розповіла Людмила.

Чекає відкриття дитячого садку і Наталія.

"Ми ходили у садочок до війни, трохи походили і дуже чекаємо на відкриття садочка, наш садочок планують відкривати і там готують бомбосховище. Ми сподіваємось, що дуже скоро відкриють. Якщо не буде бомбосховища, його не відкриють, але наш обіцяли зробити, там вже закінчують роботи", — розповіла Наталія.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок