Зачепилівська громада під час війни змогла замінити три водонапірні вежі. Як це вдалося

Зачепилівська громада під час війни змогла замінити три водонапірні вежі. Як це вдалося

Зачепилівська громада під час війни змогла замінити три водонапірні вежі. Як це вдалося
Одна зі старих водонапірних веж у Зачепилівській громаді. Травень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Три водонапірні башти встановили у селах Зачепилівської громади на Харківщині без залучення бюджетних коштів. І планують встановити ще одну: вона буде найбільшою на 25 кубометрів води.

Старі башти вже давно потребували заміни, але коштів із місцевого бюджету не вистачало, розповіла заступниця голови Зачепилівської громади Світлана Мотринець.

Одна з нових водонапірних веж у Зачепилівській громаді. Травень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків
Одна з нових водонапірних веж у Зачепилівській громаді. Травень 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

"Голова нашої громади, Олена Петренко, залучила інвесторів. Спочатку вона говорить: "Давайте напишемо листа Water Mission". І ми не просто написали лист, а написали, що ми невелика громада з невеликими бюджетом, але протягом 2022 року нами проведена велика робота. Ми написали в листі, що своїми зусиллями ми проклали водогін, що за місцевий бюджет в Миколаївському старостинському окрузі пробурили свердловину, встановили там водонапірну башту. Написали про свої плани, що хочемо закінчити водогін в селі Олександрівка, що у нас болюче питання — водогін в селі Абазівка. Ми написали, що ми не сидимо, ми працюємо, але нам потрібна допомога", — розповідає Світлана Мотринець.

Башти проржавіли, зробилися, як сито

За її словами, у старих баштах тиск був низький, якість води погіршувалася, а людям доводилося по декілька днів бути без водопостачання.

Світлана Мотринець. Травень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків
Світлана Мотринець. Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Три нові водонапірні башти цієї весни встановили у Сомівці, Старому Мажаровому та Нагірному. Ще одну планують замінити у селі Травневому.

"Перша водонапірна башта, яку ми встановлювали у Сомівці обійшлася у 436 тисяч гривень, у цю суму ввійшли виготовлення, доставка і встановлення. По Старому Мажаровому — 368 тисяч і в Нагірному — 328 тисяч гривень. Десь у такій сумі й наша четверта башта, яка буде в Травневому. Ці чотири башти вийшли трохи більше мільйона. А якби це робили ми, через проєктно-кошторисну документацію, з договорами — це було б понад 2 мільйони. Таким чином, наша громада зекономила більше мільйона гривень", — розповіла Світлана Мотринець.

Лелеки у Зачепилівській громаді. Травень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків
Лелеки на старій водонапірній вежі у Зачепилівській громаді. Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Систему водопостачання хочуть оновити в усіх населених пунктах громади, говорить Мотринець. За її словами, крім встановлення нових веж міжнародні донори вже погодилися замінити водогін у селищі Зачепилівці.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок