Змушують брати паспорти РФ. Окупаційна влада посилила тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини

Змушують брати паспорти РФ. Окупаційна влада посилила тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини

Змушують брати паспорти РФ. Окупаційна влада посилила тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини
Паспорт РФ. Фото: УНІАН

Російські військові та окупаційна влада посилили тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини – змушують людей брати російські паспорти. Для цього застосовують обмеження у соціальних та медичних послугах.

Обмеження доступу до медичних послуг та погрози депортацією. Так російські військові змушують жителів тимчасово окупованого лівобережжя отримувати російські паспорти, розповідає херсонець Ігор. На лівобережжі у нього залишився хворий дідусь.

"Ходять по домівках, перевіряють чи є російський паспорт, якщо немає ставлять ультиматум, не оформиш - депортуємо, якщо людина маломобільна навіть додому приїздять оформляти, по селу усюди блокпости, перевіряють кожного на наявність паспорта. До тих, в кого немає, багато запитань : "Чому?" і "Коли буде?". Нагнітають постійно, кажуть, можете і не надіятись, ви Україні не потрібні - це вже територія Росії", — говорить Ігор.

За словами керівниці пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталі Гуменюк, військові російської федерації чинять постійний тиск на жителів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини. Вони перевіряють гаджети, особисті речі, обмежують переміщення. Примусова паспортизація — спроба замаскувати воєнні злочини проти українського населення під так звану турботу, каже Гуменюк.

"Найпопулярніший спосіб — це обмеження до соціальних послуг, це обмеження до соціальних виплат, обмеження до медичного обслуговування, до елементарних благ звичайного життя. Примусова паспортизація продовжується, тому що місцеве населення чинить спротив, намагається уникнути її, а окупанти своєю чергою все ж таки намагаються максимальну кількість населення охопити цією паспортизацією, оскільки. Вони свято вірять, що це виправдає їх дії", — каже Наталія Гуменюк.

Жителям тимчасово окупованого лівобережжя області бажано уникати отримання російських паспортів, говорить перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

"Отримання цього паспорту створює для наших людей додаткові загрози. По-перше, це збільшений ризик так званої "евакуації", насправді депортації, і по-друге, це ризики мобілізації наших людей, тому що окупаційна влада буде вважати цих людей громадянами російської федерації. Але одночасно з цим життя і здоров’я наших людей — це найбільша наша цінність. Тому якщо немає іншого виходу, якщо є шалений тиск, якщо є реальна загроза життю наших людей, то хай беруть ці паспорти. Зараз завдання цих людей там — вижити", — говорить Юрій Соболевський.

Люди, які були вимушені взяти російський паспорт задля порятунку життя і не допомагали та не співпрацювали з окупаційною владою та військовими РФ, відповідальності перед українським законодавством нести не будуть, сказав Соболевський.

Читайте також

На Херсонщині на три дні оголосили жалобу за загиблими 3 травня

У лікарні померли двоє людей, поранених під час обстрілу супермаркету у Херсоні

Росіяни обстріляли вокзал та гіпермаркет у Херсоні: наслідки масованої атаки. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Жителі Херсонщини можуть евакуюватись до більш безпечних регіонів України безплатними автобусами

Масовані обстріли військами РФ деокупованого правобережжя. 435 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок