Після тріумфу в Австрії документальна стрічка української режисерки Аліси Коваленко "Ми не згаснемо" отримала нагороду на кінофестивалі goEast у Німеччині.
Кінофестиваль goEast присвячений фільмам зі Східної та Центральної Європи. Його проводять щороку у німецькому місті Вісбаден. Головний приз — "Золота лілія".
Команда фільму виграла грошову нагороду в розмірі 4000 євро.
Організатори фестивалю зазначили, що "Ми не згаснемо" демонструє надзвичайну здатність залучати, розуміти та робити ближчими для нас історії та прагнення підлітків із маленького містечка, які потрапили у жорстоке середовище зруйнованих надій".
Стрічка розповідає історію п’яти підлітків із Луганської області. Вони отримують можливість відкрити для себе інший світ поза війною, коли мандрівник Валентин Щербачов вирішує взяти їх із собою в експедицію до Гімалайських гір.
Фільм створений у копродукції України, Франції, Польщі та США.
Раніше Суспільне Культура розповідало, що стрічка увійшла до програми "Generation 14plus" Берлінського міжнародного кінофестивалю.
В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Культура журналістка Ірина Сорока розпитала режисерку про зйомки фільму, службу та майбутній документальний фільм про повномасштабну війну.
Хто така Аліса Коваленко?
Режисерка Аліса Коваленко народилася в Запоріжжі. Її дебютний фільм "Сестра Зо" вийшов 2014-го, а повнометражна картина "Аліса в країні війни" (2015) про війну на Донбасі була представлена на численних міжнародних фестивалях та здобула три нагороди як найкращий документальний фільм: в Парижі, Агадірі та Мехіко.
Також серед знакових стрічок режисерки — "Домашні ігри", яку вперше в історії нового українського кіно Netflix транслював у Європі.
Аліса Коваленко нині захищає Україну на Донбасі. Як зазначила кінорежисерка у своєму дописі, вона воює у складі штурмової роти.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!