"Садибу купця Дмитрієва" повернули киянам

"Садибу купця Дмитрієва" повернули киянам

"Садибу купця Дмитрієва" повернули киянам
Фото: Вікіпедія

Господарські суди усіх інстанцій поставили крапку у справі щодо законності набуття комерційною структурою права власності на комунальне майно, зокрема, на пам’ятку "Садибу міську купця Й.М. Дмитрієва". Як повідомляє Київська міська прокуратура, у судах справа розглядалася майже два роки.

Господарський суд Києва задовольнив позов столичної прокуратури до приватного товариства та скасував незаконну реєстрацію права власності на 8 будівель. Три з них — пам’ятки культурної спадщини. Вони розташовані в центральному історичному ареалі Києва – по вул. Хорива, 2 в Подільському районі, загальною площею близько 3,1 тисяч квадратних метрів та вартістю понад 160 мільйонів гривень.

Судді погодились з доводами прокурора щодо незаконності набуття підприємством права власності на будівлі до виконання зобов’язань, передбачених інвестиційним договором.

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі. Незаконну реєстрацію права власності на нерухоме майно за суб՚єктом господарювання скасовано, повідомили у прокуратурі.

"Садиба купця Дмитрієва" збудована за проектом архітектора О. Кривошеєва та складається з декількох будинків. Цей комплекс — важливий елемент садибної забудови Подолу, в якій поєднувалися житлові, промислові та торговельні функції, що було характерним для історичного середовища XIX століття.

У 2017 році у пам’ятки з’явився власник – комерційна структура. За її позовом суди першої та другої інстанцій скасували пам’яткоохоронний статус Садиби купця Дмитрієва та виключили пам’ятку з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У січні 2023 року Верховний Суд скасував рішення про виключення комплексу будівель "Садиба купця Дмитрієва" з Державного реєстру нерухомих пам’яток. А Касаційний господарський суд залишив Садибу купця Дмитрієва у комунальній власності міста, відхиливши касаційну скаргу забудовника.

Читайте також

Вознесенський печерний комплекс увійшов до списку культурної спадщини Києва

На початок