Міжнародна федерація важкої атлетики заборонить спортсменам виходити на подіум із прапорами: в чому причина

Міжнародна федерація важкої атлетики заборонить спортсменам виходити на подіум із прапорами: в чому причина

Міжнародна федерація важкої атлетики заборонить спортсменам виходити на подіум із прапорами: в чому причина
Isaac J. Morillas Photography

Прапори будуть присутні на арені лише у віртуальній формі.

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) заборонить фізичну присутність державних прапорів на урочистих спортивних церемоніях. Про це повідомляє видання Inside the Games з посиланням на президента організації Мохаммеда Джалуда.

Рішення ухвалили після інциденту у вірменському Єревані, де у квітні відбувся важкоатлетичний чемпіонат Європи. Під час церемонії відкриття змагань чоловік підпалив прапор Азербайджану та забрав його зі сцени. Внаслідок інциденту азербайджанську команду відкликали з турніру.

Читайте також: У Вірменії на відкритті Євро з важкої атлетики підпалили прапор Азербайджану. Країна відкликала збірну зі змагань

Також члени керівної організації взяли до уваги випадок, що стався на юніорському Євро з важкої атлетики в Албанії минулого року. Тоді на подіумі атлет з Туреччини Емре Озтюрк державним прапором намагався перекрити вірменський стяг золотого медаліста Гаріка Карапетяна.

Що вирішили в IWF

Відтепер державні прапори на церемоніях не зможуть перебувати в руках осіб, а будуть зображатися на екранах спортивних арен. Відповідну норму офіційно запровадять на наступному засіданні конгресу Федерації.

"Ми є спортом, представляємо мир, а не сварки та суперечки щодо того, хто кращий. Ми взяли до уваги те, що сталося в Єревані, коли обговорювали це [рішення]", — пояснив Джалуд.

"Інцидент в Албанії? Ми не хочемо, аби атлети на маленькому подіумі штовхали свої прапори попереду один одного — це не спорт".

Важка атлетика: що відомо

  • Збірна України закінчила Євро-2023 у Єревані з вісьмома "великими" нагородами (двома — найвищого ґатунку) та посіла четверте місце медального заліку.
  • У квітні через порушення антидопінгових правил від змагань було відсторонено українську важкоатлетку Аліну Марущак. Через це та попередні усунення збірну Україну можуть позбавити олімпійских квот перед Іграми-2024.

Вибір редакції

На початок