Швеція "помилково" заявила про бойкот стартів з фехтування за участі росіян: шведи змагатимуться

Швеція "помилково" заявила про бойкот стартів з фехтування за участі росіян: шведи змагатимуться

Швеція "помилково" заявила про бойкот стартів з фехтування за участі росіян: шведи змагатимуться
Збірна Швеції з фехтування. Фото: AP Photos

Змагання бойкотуватиме, станом на зараз, лише Україна та Норвегія.

Збірна Швеції з фехтування продовжить змагатися у міжнародних фехтувальних стартах після рішення FIE про допуск росіян та білорусів до змагань. Хоча спершу з'явилася інформація, що команда бойкотуватиме такі старти. Про це повідомляє шведський суспільний мовник SVT.

На сайті асоціації фехтування Швеції вранці, 4 травня, з'явилася новина про санкції щодо російських та білоруських фехтувальників. У ній, зокрема, йшлося про бойкот змагань шведською командою, де стартуватимуть представники Росії та Білорусі. Однак за кілька годин цей пункт із заяви прибрали.

"Шведська асоціація фехтування дотримується гайдлайнів Шведської спортивної конфедерації та не бойкотуватиме змагання під егідою FIE чи EFC. Асоціація поважає та підтримує рішення щодо участі, яке було ухвалене членами", – йдеться у заяві Шведської асоціації.

Швеція може почати бойкотувати спортивні змагання за участю росіян та білорусів, якщо будуть ухвалені відповідні санкції Європейським союзом або ООН.

Що було у першій заяві асоціації – та що змінилося

  • "Шведська асоціація фехтування вирішила, що фехтувальники зі Швеції не будуть змагатися на Скандинавському, Європейському чи міжнародному рівні там, де допускають атлетів з Росії чи Білорусі (в особистих стартах чи команді)", – перший варіант заяви.
  • У другій версії цей пункт із заяви зник. У асоціації це пояснили "передрукуванням заяви з 2022 року", де була вказана відповідна заборона.
  • У 2023 році шведам дозволять змагатися на таких стартих, відповідно до рішення FIE та нових рекомендацій МОК.
  • Водночас у заяві в силі залишилися санкції проти росіян та білорусів: їх не допускають на старти у Швеції.

Повернення Росії у фехтування: що відбулося

  • FIE – перша міжнародна федерація (після боксу) з олімпійського виду спорту, що повернула до змагань росіян та білорусів. Однак вони все ще не змагалися на жодних міжнародних стартах: триває перевірка з питань їх допуску.
  • Україна оголосила про бойкот змагань, куди допустять росіян та білорусів.
  • До бойкоту України приєдналася лише Норвегія, інші країни не заявляли про бойкот змагань з фехтування через участь у них росіях та білорусів.

Вибір редакції

На початок