Не допускати росіян і білорусів до участі в Олімпійських іграх. Кропивницькі депутати звернуться, щоб НОК вжив заходів

Не допускати росіян і білорусів до участі в Олімпійських іграх. Кропивницькі депутати звернуться, щоб НОК вжив заходів

Не допускати росіян і білорусів до участі в Олімпійських іграх. Кропивницькі депутати звернуться, щоб НОК вжив заходів
Фото: Суспільне Кропивницький

Депутати Кропивницької міської ради звернуться до Міністерства молоді та спорту України й Національного олімпійського комітету України, щоб ті вжили заходів щодо недопуску російських і білоруських спортсменів до участі в Олімпійських та Азійських іграх. Голосування відбулося під час сесії 4 травня. За звернення проголосував 31 депутат – всі, хто зареєструвався на сесії. Це інформація від журналістів Суспільного, присутніх на засіданні.

Рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо того, чи мають бути допущені росіяни до Олімпіади, змінювалося упродовж року. Про це Суспільному розповів начальник управління молоді та спорту Кропивницької міської ради Вячеслав Гурський. На початку повномасштабного вторгнення МОК заборонив участь росіян у всіх міжнародних змаганнях й Олімпійських іграх. У січні 2023 року він передав це питання міжнародним федераціям з видів спорту.

"Міжнародні федерації – це громадські організації, і багатьма з ними керують російські представники. Звісно, вони лобіюють свої інтереси, – пояснює Вячеслав Гурський. – Деякі федерації вже почали надавати дозвіл на участь російських і білоруських спортсменів в міжнародних змаганнях".

25 січня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет заявив, що додатково вивчить можливість повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі на "суворих умовах". Серед таких умов – "нейтральність" спортсмена без прив'язки до жодної країни і його заява про те, що він не підтримує війну в Україні.

"Це неприпустимо сьогодні, – каже Вячеслав Гурський. – Я не уявляю, як на одному борцівському килимі можуть зійтися українець і росіянин, як може відбуватися суддівство російськими арбітрами змагань, де будуть українці. І взагалі, знищується держава. Нам треба зробити все можливе, щоб заборонити спортсменам з країни-агресора виступати на міжнародних змаганнях. Там, де федерації не працюють, має працювати суспільство".

Вячеслав Гурський навів приклад того, як вчинили в Латвії й Франції. Латвія не дала віз російським спортсменам на міжнародні змагання. Федерація фехтування Франції відмовилася проводити етап Кубка світу на своїй території, тому що туди були допущені російські спортсмени.

За інформацією, поданою у зверненні депутатів Кропивницької міської ради, під час російсько-української війни загинули понад 250 українських спортсменів і тренерів. 40 тисяч українських спортсменів виїхали за кордон. Зруйновані або пошкоджені понад 340 спортивних об'єктів. Це стадіон "Металіст" у Харкові, спортивний комплекс "Авангард" у Києві, навчально-спортивний центр у Чернігові, басейн "Нептун" у Маріуполі, Льодовий палац спорту у Сєвєродонецьку, стадіон "Чемпіон" в Ірпені на Київщині. На січень цього року збитки від руйнування спортивної інфраструктури України перевищують 250 мільйонів доларів США.

  • "Кропивницька міська рада вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань у час, коли триває війна російської федерації, спрямована на знищення Українського народу та Української держави, стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора. У зв’язку з цим Кропивницька міська рада звертається до Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України з пропозицією висловити рішучу позицію Міжнародному олімпійському комітетові, національним олімпійським комітетам країн світу та міжнародним спортивним федераціям щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх до завершення збройної агресії російської федерації проти України, включно з виведенням військ з усієї території України та вирішенням питання компенсації російською федерацією заподіяних Україні збитків", - йдеться у зверненні депутатів Кропивницької міської ради.

"Іншої реакції не повинно бути, – каже Вячеслав Гурський про звернення кропивницьких депутатів. – Ми повинні стукати в усі двері й натискати всі важелі, які можна, щоб щось зробити в цьому напрямку".

За його словами, далі Міністерство молоді й спорту України й Національний олімпійський комітет лобіюватимуть це питання на міжнародному рівні від імені держави.

Що відомо

  • Національний олімпійський комітет України схиляє федерації "з невизначеною позицією" до відсторонення російських та білоруських спортсменів
  • Національний олімпійський комітет України надіслав листи керівникам олімпійських комітетів і міжнародних федерацій щодо недопуску атлетів з Російської Федерації
  • Єдиної позиції немає. Думки тренерів та спортсменів з Кіровоградщини щодо бойкоту змагань за участю росіян і білорусів

Читайте також

Заборона Української православної церкви в Кропивницькому. 4 травня 2023 року міські депутати підтримали відповідне звернення до парламенту

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок