У Чернівцях почали продавати студентські транспортні картки: яка вартість та де купити

У Чернівцях почали продавати студентські транспортні картки: яка вартість та де купити

У Чернівцях почали продавати студентські транспортні картки: яка вартість та де купити
Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях розпочали продаж студентських транспортних карток для оплати проїзду в тролейбусах та комунальних автобусах. Одна картка вартує 200 гривень.

Про це повідомили на Facebook-сторінці тролейбусного управління.

Картку "Студентська" можна купити в мережевих магазинах. Їх перелік оприлюднили на сторінці ЧТУ. Поповнити картку можна без комісії в мережах терміналів або мобільних додатках "Приват24" та "EasyPay".

Як розраховували вартість транспорної карти?

Транспортні картки в Чернівцях коштують 30 гривень. Їх продають за 200 гривень, решту суми на карті списують на оплату проїзду.

Собівартість картки — майже 20 гривень, повідомили раніше в тролейбусному управлінні у відповідь на запит Суспільного. Також по 5 гривень за кожну продану картку отримують точки продажу "Тайстра" і "Молодий буковинець". Інші контрагенти працюють без відсотка за продаж. У ціну також заклали прибуток в понад 4% і витрати на зарплати.

Як користуватися карткою?

При купівлі на картці буде 170 гривень, які списуватимуться при оплаті за проїзд. Решта 30 гривень — це ціна картки. Залишок грошей відображатиметься на валідаторі після оплати.

Транспортну картку слід піднести до валідатора – тоді з рахунку автоматично спишуть 5 гривень за поїздку у тролейбусі та 14 в автобусі. Також потрібно мати з собою студентський квиток, який підтверджує право на пільгу у громадському транспорті.

Навіщо потрібні транспортні картки?

Раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Ігор Крохмаль розповів, що е-квиток дасть змогу краще облікувати пільговиків.

"Це гроші з бюджету. Ми відшкодовуємо тролейбусному управлінню усі витрати, пов'язані з перевезенням пільговиків. Зараз діє коефіцієнт — веземо одного пільговика й одного платного пасажира. Але чи справді це так? – важко сказати, бо кожен рейс індивідуальний. Ця система дозволить контролювати кошти з бюджету й відшкодувати лиш за валідацію", – розповідає Крохмаль.

Що відомо про транспортні картки у Чернівцях:

  • У Чернівцях на отримання транспортної картки подалася 31 тисяча пенсіонерів, учасників бойових дій та інших людей пільгової категорії. 16 тисяч з них отримали картки – це 50% пільговиків від тих, хто подав заявки.
  • Коли картки отримає 80-90% пільговиків, тоді зможуть ухвалювати рішення про перехід на електронний квиток у громадському транспорті міста, повідомив Клічук.
  • У жовтні 2022 року Чернівецьке тролейбусне управління уклало договір на закупівлю 120 тисяч транспортних карток для оплати за проїзд в тролейбусах та комунальних автобусах.
  • У лютому почали продавали загальні картки, які вартують 200 гривень та поповнені на 17 поїздок. Перелік точок продажу карток оприлюднили на сторінці ЧТУ.
  • Повністю перейти на е-квиток у Чернівцях планували в лютому, згодом перехід відтермінували до 1 березня. На пресконференції 5 квітня міський голова Роман Клічук повідомив, що електронний квиток не запровадили вчасно через затримку в постачанні карток.

Читати також

Як пільговикам з інших громад отримати транспортну картку Чернівців для безоплатного проїзду: пояснення

Чернівці візьмуть кредит на нову тролейбусну лінію та тролейбуси – депутати проголосували з другої спроби

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок