За минулий рік Київ став лідером за кількістю порушень мовного закону — омбудсмен

За минулий рік Київ став лідером за кількістю порушень мовного закону — омбудсмен

За минулий рік Київ став лідером за кількістю порушень мовного закону — омбудсмен
Фото ілюстративне: Суспільне

У Києві за минулий рік було зафіксовано найбільше порушень закону про державну мову. Звернення стосувалися роботи сайтів, сфери обслуговування, реклами.

Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на пресбрифінгу на тему: "Як в Україні дотримувалися закону про державну мову у 2022 році?", що відбувся 4 травня в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Лідерами за кількістю повідомлень, що містять інформацію про порушення мовного закону в регіонах або громадах, було місто Київ – 823, а також Харківщина – 460 звернень", — зазначив Тарас Кремінь.

Найменша кількість звернень, за словами мовного омбудсмена, надійшла зі східних областей, а також частково з півдня, це стосується Луганщини, а також Кіровоградщини.

Тарас Кремінь уточнив, що загалом найбільше порушень у 2022 році спостерігалося у сфері інтернету та обслуговування.

Зокрема, тогоріч 989 звернень громадян до Уповноваженого із захисту державної мови стосувалися відсутності української версії інтернет-представництв. 123 звернення були щодо порушення вимог закону під час обслуговування споживачів. Були скарги стосовно зовнішньої реклами та вивісок.

"Найбільше вивісок недержавною мовою, виходячи з тих звернень, які в нас є, зафіксовано на території Харкова та Харківської області – 252, а також у Києві – 54 звернення", – сказав Кремінь.

Що відомо про ситуацію з дотриманням мовного закону в Києві

Від початку 2023 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1212 звернень громадян щодо порушень мовного закону. Рекордсменом є Київ — 491 звернення.

За перші два місяці 2023 року в Україні зафіксували 455 звернень громадян про порушення мовного закону. 35% скарг надійшло з Києва та 4 % з Київщини.

З 16 січня 2021 року набули чинності окремі норми закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з яким мовою обслуговування споживачів є державна мова.

З 16 липня 2022 року за порушення мовного законодавства каратимуть попередженням або штрафом.

Штраф за перше порушення мовного законодавства становитиме від 3400 до 8500 гривень, а за повторне — від 8500 до 11900 гривень.

Читайте також

Школи, ВНЗ, заклади культури та сфера книговидання: Тарас Кремінь проаналізував дотримання мовного закону в Україні

У Держкомтелерадіо назвали книжкові інтернет-магазини, що порушують закон про українську мову

На початок