У Білоцерківській громаді радянські пам'ятники демонтують або перенесуть

У Білоцерківській громаді радянські пам'ятники демонтують або перенесуть

У Білоцерківській громаді радянські пам'ятники демонтують або перенесуть
Фото: Білоцерківська міська територіальна громада / Telegram

На Київщині працює спеціальна комісія, яка обстежила всі пам’ятники, меморіали і обеліски у Білоцерківській громаді. Частину з них демонтують чи перенесуть у музей.

Про це повідомляє Білоцерківська міська рада.

На території громади розташовано 85 меморіалів, скульптур, пам’ятних знаків, пам’ятників, обелісків, більшість з них створені в радянські роки. 34 є пам’ятками культурної спадщини.

У міськраді розповіли, що вже багато зроблено, аби позбутися російсько-імперського минулого. Проте у громаді ще залишаються пам’ятники солдатам, серії обелісків і монументів СРСР тощо.

"Але чи є вони символом звитяжного минулого українців у війні, чи несуть активний радянський пропагандистський меседж? Чи мають такі пам’ятники цінність й мають потребу збереження як об’єкти культурної спадщини?", — йдеться в повідомленні.

Для їх упорядкування у лютому створили спеціальну комісію, до складу якої увійшли представники централізованої бібліотечної системи, музею, історики, депутати міськради та працівники профільних управлінь і відділів.

Після обстеження встановили, що значна кількість пам’ятників у задовільному стані, але деяким потрібен ремонт. А от Меморіальний комплекс "Парк Слави" потребує переосмислення та реконструкції.

За результатами роботи комісії депутати затвердили Програму збереження та охорони об’єктів культурної спадщини (пам’ятних знаків, пам’ятників історії та культури, монументального мистецтва) Білоцерківської міської територіальної громади на 2023-2025 роки.

Якісь об'єкти демонтують та передадуть в музей, перенесуть або проведуть їхню реконструкцію і облаштують територію поряд.

У міськраді зазначили, що внесок українців у перемогу у Другій світовій війни вшановуватимуть без радянських наративів, розповідаючи "неприкрашену правду, як цивілізована європейська країна".

Що відомо про демонтаж радянських пам'ятників

У МКІП повідомили, що тепер ухвалювати рішення щодо демонтажу пам'ятників радянської доби буде легше. Бо 3 травня Верховна Рада проголосувала за проєкт відповідного Закону України, що полегшить вилучення з Реєстру окремих об'єктів культурної спадщини окремих памʼяток.

Читайте також

"Може він був і правий, той Степан Бандера": як жителі Одещини відреагували на перейменування вулиць

У Київраді розповіли про долю пам'ятника Щорсу

На початок