"Після обстрілів Миколаєва кількість донацій збільшилась". Обласна станція переливання крові щодня запрошує донорів

"Після обстрілів Миколаєва кількість донацій збільшилась". Обласна станція переливання крові щодня запрошує донорів

"Після обстрілів Миколаєва кількість донацій збільшилась". Обласна станція переливання крові щодня запрошує донорів
Ілюстративне фото. michellegordon2/pixabay

Після обстрілу Миколаєва, що стався 27 квітня 2023 року, кількість людей, готових здати кров, збільшилась. Проте станом на четверте травня обласній станції переливання необхідні донори будь-якої групи крові і резусу для потреб військових, цивільних не тільки Миколаєва, але і Херсона.

Про це в ефірі Українського радіо розповів завідувач донорського відділу станції переливання крові Євгеній Попов.

"Вся забрана кров піддається центрифугуванню, розділяється на еритроцитарну масу і на плазму. Еритроцитарна маса зберігається 35 або 42 доби, залежно від системи, від консервантів, що використовуються. Плазму карантинізують (заморожують) на 80 діб. Ми негайно кров переробляємо, можемо прийняти ще більше. Наші потужності на 100 відсотків залежать від донорської активності, якщо донори будуть, будуть і потужності”, — розповів Євгеній Попов.

За словами Попова, станом на 4 травня на станції є потреба в усіх групах крові всіх резусів.

"Багато людей приходять на станцію здати кров вперше. Серед донорів зараз більше жінок. Постійні донори, чоловіки, пішли до лав ЗСУ. Вдячна і переміщеним особам, серед яких багато херсонців. Свідомі люди приходять на станцію — здають кров", — розповіла волонтерка "ДонорUA" Олена Запорожченко.

Олена Запорожченко говорить, що через бойові дії може збільшуватись кількість поранених. А тому потрібно мати запаси крові. Кров зі станції переливання транспортується і до гарячих точок.

"Після здачі компоненти крові у донора поновлюються за два місяці. Взагалі можна здавати кров з інтервалом два — три місяці, але не частіше чотирьох разів поспіль. Треба робити пів року перерву, щоб гемоглобін покращився, організм відпочив і поновив потрібні компоненти крові", — каже Олена Запорожченко.

Аліна Батирєва із 2019 року є донором тромбоцитів, які необхідні онкохворим. На рік здає кров по кілька разів.

"Це не проста донація. Тромбоцити потребують більшої підготовки та часу забору. Але її можна повторювати кожні два тижні. Хто хоче стати донором, не треба боятися. Компоненти крові — це те, що ми не можемо купити за гроші, це те, що одна людина може зробити для іншої: врятувати життя”, — сказала Аліна Батирєва.

Читайте також

Майже 414 млн гривень: Держекоінспекція підрахувала збитки, завдані довкіллю внаслідок обстрілу готелю “Миколаїв”

Допомога на бджолиних крильцях. На Миколаївщині бджолярі отримали пакети бджіл

Готуються до наступного сезону: в Миколаєві у мікрорайоні Соляні триває заміна тепломереж

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок