Борщ на "Євробаченні": Еміне Джапарова розповіла про український бульвар у Ліверпулі напередодні конкурсу

Борщ на "Євробаченні": Еміне Джапарова розповіла про український бульвар у Ліверпулі напередодні конкурсу

Борщ на "Євробаченні": Еміне Джапарова розповіла про український бульвар у Ліверпулі напередодні конкурсу
Скріншот із сайту eurovision.tv

До "Євробачення" у Ліверпулі, окрім ЄвроФестивалю, діятиме український бульвар Discover Ukraine. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ 3 травня повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

"З 3 по 14 травня в Ліверпулі буде діяти український бульвар під назвою Discover Ukraine, у межах якого серед 20 шале буде шість присвячених суто Україні. Три — по кухні та моді, і один буде присвячений промоції України", — сказала вона.

Вона зазначила, що в одному з шале Євген Клопотенко готуватиме борщ із копченими грушами та кримськотатарські чебуреки.

"Ми намагатимемося розказати і показати Україну смачну через кулінарні традиції різних регіонів України, і це теж буде викликати серйозну увагу до нашої країни, бо в принципі Україну треба знати на смак, на звук на відчуття", — додала Джапарова.

Вона також розповіла, що піком презентації України буде проєкт Джамали "QIRIM" – 11 травня у Ліверпулі співачка у супроводі Філармонічного оркестру ВВС презентує новий музичний альбом, заснований на кримськотатарських народних піснях.

"Я щиро хотіла розказати та показати через музику історію Криму. Щоб вона просто ожила перед очима... І давайте будемо відвертими, за дев'ять років тема Криму стала нішевою, трохи забутою. Мені було важливо відродити це у вас перед очима. І я почала роботу над альбомом. Цей альбом складається з 14 старовинних кримськотатарських пісень, яким більше 100 років і які розповідають про різні куточки Криму", — розповіла Джамала.

євробачення
Джамала для проєкту "QIRIM". Фото: jamalajaaa/Instagram

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко додала, що під час "Євробачення" на екранах будуть представлені відео з усіх куточків України.

"Для нас дуже важливо бути там присутніми з одного боку, і з іншого боку пояснювати, чому це так відбувається. Як було сказано, це вперше в історії, що Євробачення на території іншої країни від імені іншої країни. Для нас було важливим, і ми декілька разів наголошували це в перемовинах, щоб зі сцени звучало слово війна. І ми щасливі, що нас почули", — додала Григоренко.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок