"Позиція Китаю не змінилася" — у Пекіні прокоментували своє голосування за резолюцію, у якій Росія названа агресором

"Позиція Китаю не змінилася" — у Пекіні прокоментували своє голосування за резолюцію, у якій Росія названа агресором

"Позиція Китаю не змінилася" — у Пекіні прокоментували своє голосування за резолюцію, у якій Росія названа агресором
Китай, Пекін, 1 травня 2023 року, ілюстративне фото: AP

У Китаї заявили, що позиція держави щодо війни в Україні не змінилася. Офіційний Пекін не схвалює визначення РФ як агресора попри голосування за відповідну резолюцію Генасамблеї ООН.

Про це повідомляє видання South China Morning Post.

"Позиція Китаю щодо українського питання не змінилася, і позиція для голосування не має нічого спільного з телефонною розмовою між главами двох держав", — заявили у відповідь на запит у постійному представництві КНР при ООН.

При цьому у Пекіні зазначили, що не схвалюють визначення конфлікту в Україні як "агресії з боку Російської Федерації".

Своє голосування за резолюцію, у якій Росія названа агресором, у представництві пояснили тим, що голосували за весь текст документа. У КНР вважають, що позиція "за" не може вважатися схваленням конкретно пункту про російську агресію.

Читайте також: "Усе-таки вони займають нейтральну позицію" — експерт про голосування Китаю за резолюцію, у якій Росія названа агресором

Раніше, 26 квітня, постійний представник України в ООН Сергій Кислиця повідомив, що Генеральна Асамблея ООН 122 голосами "за" і 5 голосами "проти" ухвалила резолюцію про співпрацю ООН та Ради Європи.

"Спроба РФ зняти згадку про агресію щодо України провалилася в ГА. Проти резолюції проголосували 5 відомих борців з правами людини — РФ, Білорусь, Нікарагуа, Сирія, КНДР", — написав Кислиця у Twitter.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України та РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

25 лютого CNN із посиланням на джерела, пов’язані з американською розвідкою повідомив, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У березні Сі Цзіньпін здійснив офіційний візит в Росію, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.

5 квітня представниця Держдепу Андреа Калан у коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак, що Китай надсилає зброю Росії.

Читайте також

Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва

Сі Цзіньпін підтримує продовження "зернової угоди" — Офіс президента

Президент призначив посла України в Китаї

На початок