Жителі одного зі старостатів на Кіровоградщині залишились без прямого автобусного сполучення з обласним центром

Жителі одного зі старостатів на Кіровоградщині залишились без прямого автобусного сполучення з обласним центром

Жителі одного зі старостатів на Кіровоградщині залишились без прямого автобусного сполучення з обласним центром
Автобусна зупинка у селі Високі Байраки. Фото: Суспільне Кропивницький

800 жителів Високобайрацького старостату Кропивницького району Кіровоградської області лишились без прямого автобусного сполучення з містом Кропивницький. Щоб дістатись в обласний центр у справах чи на роботу треба йти три кілометри на той, що проїжджає повз село автобус, розповіла місцева жителька Лілія Кучма. З її слів, це займає час, а пенсіонери не можуть дійти до зупинки. Суспільне дізнавалось, чи планують відновити маршрут "Кропивницький – Високі Байраки".

Автобус, який возив людей у Кропивницький, у Високих Байраках не їздить півтора місяця, розповіла жителька села Наталія Змеул: "Прокидаюсь о п’ятій ранку і йду на Красносільський автобус. Це той, що проїжджає. Середнім темпом йду 35-40 хвилин. А до зупинки автобуса, який їхав з села до міста, мені йти 5-7 хвилин".

Село Високі Байраки входить до складу Великосеверинівської громади. Зі слів Лілії Кучми, звертались до голови громади Сергія Левченка з проханням відновити маршрут: "Отримала відповідь, що наше питання передали на розгляд в обласну адміністрацію. Мотивують, що є прохідні автобуси. Але вони ж зовсім для нас не зручні".

Зі слів жінки, після роботи добратися додому складно, бо автобуси, які їдуть в інші села, переповнені: "О 17:10 є автобус з Кропивницького до села Краносілля – сісти в нього неможливо. Було таке, що їхав і казали, що спочатку сядуть люди, які далі їдуть, а Байраки, як вийде. Але дуже часто він (водій автобуса – ред.) не бере".

Жителька Високих Байраків Тетяна Брайченко говорить, автобуси, що їдуть повз село, незручні й тим, що їхній графік не завжди збігається з робочим графіком селян, які працюють у Кропивницькому.

Що каже голова громади

Високобайрацький старостат складається з чотирьох сіл, в яких живуть 800 людей. До 13 березня вони користувались маршрутом "Кропивницький – Високі Байраки", розповів голова Великосеверинівської громади Сергій Левченко: "Відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт", це повноваження обласної адміністрації. Якщо подивитись на розташування самого населеного пункту відносно дороги, якою проходять прохідні маршрути – там і від одного краю, і від іншого – близько трьох кілометрів".

За словами Сергія Левченка, можна запровадити маршрут в межах територіальної громади: "Для того, щоб запровадити внутрішній маршрут, необхідно, щоб жителі громади звернулись через своїх представників, тобто депутатів, до сільської ради. Його опрацюють на відповідних комісіях і, якщо депутати підтримають таке рішення, маршрут може бути запроваджений".

Що кажуть в управлінні транспорту

Зі слів начальника обласного управління транспорту Володимира Дмитренка, перевізники не хочуть возити людей з Високих Байраків у Кропивницький, бо це збитково. Сказав, що через село проходять чотири маршрути, по яких автобуси щодня роблять 14 рейсів: "У грудні 2022 року перевізник відмовився від виконання рейсів через нерентабельність цього маршруту. Ми знайшли тимчасового перевізника, який після 2,5 місяців роботи також відмовився від цього маршруту. Маршрут "Кропивницький – Високі Байраки" плануємо винести на конкурс, шукаємо перевізника".

Якщо знайдуть перевізника, він зможе укласти тимчасовий договір і розпочати перевезення протягом одного-двох днів, сказав Володимир Дмитренко.

Читайте також

  • Має два місяці, щоб допрацювати. На Кіровоградщині протестували проти звільнення єдиної у селі листоноші
  • На ремонт трьох доріг пів мільярда гривень планують витратити у Кропивницькому. Де візьмуть гроші
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок