Понад 100 учасників НМТ з Житомирщини мають доопрацювати документи, щоб пройти реєстрацію

Понад 100 учасників НМТ з Житомирщини мають доопрацювати документи, щоб пройти реєстрацію

Понад 100 учасників НМТ з Житомирщини мають доопрацювати документи, щоб пройти реєстрацію
Фото: УНІАН

Станом на третє травня, останній день реєстрації на участь у Національному мультипредметному тесті, понад 100 учасників з Житомирщини мають доопрацювати подані документи. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла заступниця директора Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

За словами Людмили Марцевої, другого травня на електронну пошту всім тим, хто подавав документи, але не зробив зміни, які б допомогли йому попасти в базу даних, Вінницький регіональний центр надіслав інформацію-нагадування.

"В цьому році вперше проводили реєстрацію в електронному вигляді і є певні нюанси. По-перше, наші учасники не завжди уважно читали порядок проведення реєстрації, забували відсканувати і надіслати окремі документи. Була й така категорія людей, які не відсканували свої особисті документи, зокрема, паспорт, а просто зробили скриншот з додатку "Дія". Тому ці моменти ще можна виправити до сьомого травня включно", – розповідає представниця регіонального центру оцінювання якості освіти.

Понад 100 учасників НМТ з Житомирщини мають доопрацювати документи, щоб пройти реєстрацію
Людмила Марцева. Фото: Суспільне Житомир

Людмила Марцева каже, що закликає всіх майбутніх абітурієнтів подивитися, чи у їхньому персональному кабінеті є сертифікат як свідчення реєстрації на участь у НМТ, або чи там є текст від регіонального центру про те, що людина не зареєстрована і має виправити неточності в документах.

Також до сьомого травня можна змінити третій предмет та місце, де учасник буде перебувати у червні, коли розпочнеться основна сесія Національного мультипредметного тесту.

Який предмет обрали за вибором

Наразі на Житомирщині найбільше, а це 62 відсотки учасників, третім предметом тесту обрали історію України. На другому місці – іноземна мова з 23 відсотками. На третьому – біологія, 13,5 відсотків.

Відмови у реєстрації

Під час реєстрації на участь в НМТ на Житомирщині були поодинокі випадки відмови учасникам реєстрації, каже Людмила Марцева.

"Такі відмови були для тих учасників, які подавали медичний висновок, і в ньому були зазначені умови, які ми не можемо створити. Загалом, збільшилась кількість вступників з важкою формою діабету, і такі діти мають мати певні прилади і певні ліки біля себе. Є певна категорія людей, які мають проблеми зі слухом, і їм потрібен чи сурдопереклад, чи додатково надрукований текст того, що діти будуть чути від інструктора. Є діти, які мають проблеми із зором. І тут я нагадую, що шрифт, який буде бачити перед собою вступник, можна буде збільшити", – розповідає Людмила Марцева.

З її слів, діти, яким умови не створені, будуть вступати у вищих навчальних закладах за внутрішніми іспитами. Зазвичай, діти, які мають серйозні захворювання, вступають без результатів НМТ. Вона радить батькам проконсультуватися в приймальних комісіях, чи можливий там вступ без складання тестів.

Скільки зареєструвалося

Станом на друге травня на Житомирщині на участь у НМТ зареєструвалися понад дев’ять з половиною тисяч людей. Але, враховуючи, що є ще певна кількість документів, які потрібно ще обробити, ця цифра може зрости до 10 тисяч, каже Людмила Марцева і додає, що це більше, ніж торік.

В кінці травня кожний учасник отримає у персональному кабінеті запрошення із вказаним місцем, де буде проходити НМТ, датою та часом початку тестування.

Що відомо

  • Реєстрація, дати сесій та порогові бали: які особливості мультипредметного тесту в 2023 році.
  • Як майбутнім абітурієнтам Житомирщини зареєструватися на НМТ – пояснюють в регіональному центрі оцінювання якості освіти.
  • Реєстрація на НМТ: більше половини майбутніх учасників тестування на Житомирщині обрали третім предметом історію України.
  • Для складання влітку 2023 року національного мультипредметного тесту, який тимчасово проводять замість ЗНО, на Житомирщині вирішили збільшити кількість екзаменаційних центрів.

Читайте також

  • "Я йому не вірю, що не буває важко. Але він каже, що ні" – батько Володимира – опікуна восьми дітей.
  • "Тут дівчат немає, є лише військові" – житомирська співачка Лєна Дарк, яка пішла в тероборону.
  • "Хочу, щоб цю естафету підхопили й інші міста" – військовий з Житомира, який вирізає герб 95 бригади.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Вибір редакції

На початок