Перевірка швидкої та опорних лікарень: голова Харківської облради пропонує долучитися громадськості

Перевірка швидкої та опорних лікарень: голова Харківської облради пропонує долучитися громадськості

Перевірка швидкої та опорних лікарень: голова Харківської облради пропонує долучитися громадськості oblrada.kharkov.ua

Депутати, представники медицини, громадськість. Голова Харківської облради Сергій Чернов повідомив, хто увійде до робочої групи для перевірки роботи Центру екстреної медичної допомоги та трьох опорних медзакладів регіону, які працюють з хворими на COVID.

Частину прізвищ членів робочої групи, яку планується створити спільним розпорядженням голови облради та голови обладміністрації, Чернов озвучив в програмі "Вся країна" в ефірі "Українського радіо".

Окрім представників обладміністрації, обласного Департаменту охорони здоров’я, до робочої групи мають увійти депутати та медики, повідомив Чернов.

"Ми всі пропозиції передали в адміністрацію. Я думаю, що сьогодні-завтра таке розпорядження з'явиться, щоб в цю комісію увійшли незалежні експерти. Ми запропонували трьох депутатів обласної ради, всі вони мають медичну освіту — Максим Водка, хірург в 4-й лікарні, Валерій Пітько, лікар, Андрій Шевчук, займається питанням бюджету", — сказав Чернов.

"Увійшли туди незалежні експерти — дали пропозиції Володимир Корсунов, професор академії післядипломної освіти, Андрій Пеньков, голова громадської спілки "Українсько-німецької медичної асоціації", кандидат медичних наук, Олена Рофе-Бекетова. Чорнобильці запропонували — Тарон Тунян. Олена Хітрова, інші — представники Національної служби здоров'я", — зазначив голова облради.

Чернов каже, що зацікавлений у з’ясуванні ситуації в медзакладах. Звільнити їх керівників безпідставно не можна — в разі судового оскарження облрада не матиме перспектив.

"Бо є законодавче право, є трудове законодавство. Те, що викладається у соцмережах, це дуже чудово і добре, але жодного факту підтвердженого (щодо порушень — ред.) до обласної ради так і не надійшло. І прийняти сьогодні рішення головою обласної ради про звільнення керівника — це програти одразу суд і наразитися на негатив, і не вирішення питання", — сказав голова облради.

Він уточнив, що до робочої групи включили тих, хто висловив бажання і звернувся до облради.

"Всі, хто письмово звернувся, ми їх включили в проєкт, він ще не підписаний, зараз його доопрацьовують в адміністрації. Мета зрозуміла: проведення моніторингу роботи всіх чотирьох підприємств, які мають пряме відношення до ситуації протидії COVID, організації надання медичних послуг, ми так і написали у проєкті розпорядження — у зв'язку зі збільшенням соціальної напруги через наявну ситуацію, яка є сьогодні з незадоволенням великої кількості людей, викладених у соціальних мережах фактів", — пояснив голова облради.

Чернов сказав, що просить усіх, хто має факти порушень у медзакладах, надати їх облраді.

"Я зацікавлений, щоб було об'єктивне розслідування, і ми публічно все це довели до громади Харківської області, розглянули відкрито в профільних постійних комісіях, прийняли відповідне рішення, оцінку роботи керівникам в тому числі", — зазначив голова облради.

Під час ефіру на питання депутата облради, голови громадської організації "Харківський антикорупційний центр" Дмитра Булаха, чи можуть до робочої групи долучитися представники будь-яких громадських організацій, Чернов відповів ствердно.

Що відомо

  • 26 червня голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив про невідповідність директора Центру екстреної допомоги Віктора Забашти займаній посаді та закликав його піти у відставку. За його словами, він отримував численні скарги щодо роботи швидкої.
  • Віктор Забашта сказав, що офіційно жодних документів з претензіями від голови ОДА не отримував. Він також вважає, що на нього здійснюється "інформаційна атака".
  • 2 липня Кучер підписав розпорядження про проведення аудиту Центру екстреної допомоги.
  • За інформацією голови ОДА, окрім скарг з соцмереж, правоохоронні органи мають певну інформацію щодо роботи Центру. "Я ж отримую інформацію не тільки з соціальних мереж... Є певна оперативна інформація, яка є і від силових органів", — сказав Кучер.
  • 3 липня голова Харківської облради Сергій Чернов запропонував Олексію Кучеру створити робочу групу для перевірки чотирьох медзакладів Харківщини, що перебувають у підпорядкуванні області: Центру екстреної допомоги, обласної інфекційної лікарні, дитячої інфекційної лікарні та спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди