Ситуація під Бахмутом найскладніша з фронтів, але контрольована — Череватий

Ситуація під Бахмутом найскладніша з фронтів, але контрольована — Череватий

Ситуація під Бахмутом найскладніша з фронтів, але контрольована — Череватий
Вид з повітря на один з районів Бахмута, 26 квітня. Фото: AP/Libkos

Ситуація на Бахмутському напрямку фронту залишається однією з найскладніших на фронтах, але її контролюють Сили оборони. За добу на цьому відтинку ЗСУ знешкодили понад 200 окупантів, знищили ЗРК "Бук", 3 гармати, одну САУ "Гвоздика" і два склади з боєприпасами армії РФ.

Про це в телемарафоні "Єдині новини" розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

"На Бахмутському напрямку найскладніша на сьогодні з усіх ділянок на фронтах, проте контрольована. Солдати РФ завдають 399 разів обстрілювали позиції ЗСУ з різних систем і калібрів, було 11 боєзіткнень, 105 окупантів знищені, 104 поранені, також знищено ЗРК "Бук", 3 гармати, одну САУ "Гвоздика" і два склади з боєприпасами", — повідомив речник.

Коментуючи можливість армією РФ до 9 травня захопити Бахмут, Череватий висловив сумнів з приводу цього.

"Це чемпіони світу і напевне, що рекордсмени Гіннеса по встановленню дедлайнів, вони перший дедлайн встановлений ще в липні. Йде позиційна війна, відбуваються важкі бої, але я сумніваюсь в захопленні Бахмута до 9 травня. Солдати РФ до 1 травня не змоги цього зробити і навряд чи далі щось у них вийде", — зазначив Череватий.

Він вважає обстріли РФ по мирному населенню виявом відчаю окупантів.

"Коли окупанти не можуть нічого досягти на полі бою, б’ють по наших мирних містах. І це знак відчаю і помсти, тому що не показали насправді ніякого військового вишколу, якихось досягнень і не показали себе, як гідний супротивник", — наголосив офіцер.

Що відомо

Оборонці міста Бахмут очікують на провокації до "сакральної дати Путіна" — 9 травня. Про це розповів Юрій Федоренко — командир роти ударних БпЛА 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка. За його словами, дуже важливо, що Сили оборони утримують окупантів в Бахмуті, щоб ударні сили армії РФ не перекинулися на інші напрямки фронту.

Перші дати "взяття Бахмута" були ще в липні 2022 року. До кінця березня росіяни планували окупувати всю територію Донецької області.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок